×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Streļčenoks uzskata, ka KNAB nodaļu vadītāji viņu diskreditē un nomelno (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jaroslavs Streļčenoks uzskata, ka biroja nodaļu vadītāji premjeram Valdim Dombrovskim (V) snieguši subjektīvus pieņēmumus un izdomājumus, kas maldina sabiedrību, kā arī diskreditē un nomelno viņu sabiedrības acīs.

Jau vēstīts, ka piecu KNAB nodaļu vadītāji premjeram nosūtījuši vēstuli, kurā aicina nekavējoties izveidot komisiju, kas izvērtētu iespēju nekavējoties atbrīvot no amata KNAB priekšnieku Streļčenoku. KNAB nodaļu vadītāji uzskata, ka Streļčenoks nodarbojas ar mērķtiecīgu destruktīvu tirāniju.

Savukārt Streļčenoks paziņojumā presei pauž viedokli, ka pret viņu ilglaicīgi izvērsta nomelnošanas kampaņa. Tas, iespējams, saistīts ar vēlmi ietekmēt viņu situācijā, kad viņš kā iestādes vadītājs īsteno kontroles un uzraudzības funkcijas pār biroja amatpersonu darbības tiesiskumu, iespējams, cerot tādējādi destabilizēt biroja vadītāja darbu un izvairīties no atbildības pārkāpumu konstatācijas gadījumā.

KNAB nodaļu vadītāji vēstulē norādīja, ka “Streļčenoks vilcinās ar neskaidro iekšējā normatīvā regulējuma problēmu atrisināšanu, divu gadu laikā neapstiprinot jau sen izstrādātos un viņam izskatīšanai iesniegtos dokumentu aprites noteikumus un aktualizētos Darba kārtības noteikumus, kas varētu viest skaidrību par daudziem šobrīd problemātiskiem jautājumiem”.

Biroja priekšnieks gan norāda, ka sabiedrībai acīmredzami sniegta nepatiesa informācija, jo minētos normatīvos aktus 2012.gada aprīlī uzdeva pilnveidot Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai, kura šobrīd jau atbrīvota no amata. Viņai bija uzdots izstrādāt grozījumus kārtībā “Dokumentu izstrādāšanas un aprites kārtība”, taču līdz šim brīdim šis darbs nav padarīts.

Tāpat pirms vairāk nekā gada šobrīd no amata atbrīvotajai Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai uzdots sagatavot grozījumus Biroja darba kārtības noteikumos, taču arī šis uzdevums līdz šim brīdim nav izpildīts, paziņojumā atzīmē KNAB vadītājs.

Biroja priekšnieks norāda, ka detalizētāku skaidrojumu par KNAB nodaļu vadītāju apsūdzībām sniegs tuvākajā laikā.

Jau vēstīts, ka vēstuli premjeram, bijušā KNAB priekšnieka Alekseja Loskutova vadītajai Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijai un ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram parakstījuši Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore, Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs, Operatīvo pasākumu nodaļas vadītājs Jānis Circens, Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece un Iekšējās drošības nodaļas vadītāja Sanita Zandersone-Reisa.

Aģentūras LETA rīcībā esošajā vēstulē KNAB nodaļu vadītāji velta kritiku KNAB vadītājam. Viņi ar pilnu pārliecību apgalvo, ka Streļčenoks izmanto viņam ar likumu piešķirto varu, lai dezorganizētu KNAB darbu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. KĀ var nomelnot to, kas savu darbu PĀRZIN un NEGRĀBSTĀS KĀ SDPOKS PA TUMSU, PROT SASTRĀDĀTIES AR SAVIEM ZINOŠAJIEM DARBINIEKIEM??? KĀ var nomelnot TO, kas jau pats sevi nomelno ik uz soļa!?? Man liekas, ka Streļčenokam kaut kādas prblēmas ir ģimenē, ja tik GRŪTI iet darbā!? Ir viena kategorija prieksnieki, kuri savas neatrisinatās problēmas nes uz darbu un visu sievai domāto kritiku IZGĀŽ uz darbiniekiem… TĀDI IR PIEREDZĒTI UN NO MALAS VIŅI IZSKATĀS NOŽĒLOJAMI: kašķīgi, piekasīgi nevietā, NEKO nesaprotoši, īgni, nelaipni, nicinoši un ĻOTI lecīgi savas varas dēļ…Glābjot savu nekompetenci gatavi IET PĀRI LĪĶIEM…NESAPROTU, KĀPĒC komisija pēc tāda zema vadītāja darba vērtējuma Streļčenoku atstāja – VAI LAI TAS ATLAISTU STRĪĶI, KAD PAŠI BŪS ĀRPUS LATVIJAS??? UN kāda Ziemassvētku dāvana sarūpēta Strīķes kundzei pat ilggadīgu darbu KNAB!??… VAI nav prieks, STREĻČENOKA kungs??? MAN PAR JUMS KAUNS…NOŽĒLOJAMS TIPS!!!

 2. J Ā! Ir Latvijai problēma. Esam nelieli. Tāda „tēva sēta…” katrs katru pazīst, mīl, ienīst, draudzējas un , ja tā varētu izteikties, „jāj”. Esam liela ģimene. Visi Juristi no viena vai pāris „katliņiem” nākuši, visi radinieki. Vieni propesori, mentori, skolotāji… un… SAIMnieki. Lielai daļai Padomju rūdījums, Zinātniskā Komunisma atzīme – svarīgākā diplomā. Tiesību zinātnes stipri , un labi, ka tā, nacionāli, psiholoģiski, tradīcijā specifiskas. Varētu teikt – uz ābeles (gr.- rom. saknes) uzpotēts desmitiem dažādu ābolu šķirņu zaru kronis + naidīgā ārzemju ietekme.
  Atnāk centīgs Režicas krievskolnieks, izstudē pie „grūtupiem” ties-lietas, li-kumus un citus krāmus, un nesaprot, kāpēc „jauko kolektīvu” kāds grib musināt? Kas notiek? Neies tokš cienījami Juristi skriet pakaļ nožēlojamiem noziedzniekiem, okšķerēt pa „miskastēm” un turēt aizdomās „Latvijas cienījamākos” cilvēkus”. Vai tādēļ skolas, augst-skolas, eksāmeni un „neizdzertā alus pudele ar sētas Peķku”, un „nebučotā Marinka no blakussētas”. Tā būtu liela kļūda. Skaidra lieta, jau skolā tokš mācīja – „Latvieši necīnās par latviju, bet pret krieviem. Kaut kā mūs te … ne sevišķi… SC puiši tokš „naši” , vai tos ķersim? Nē… tādu „pravosuģiju” mums nevajag. Kamēr esmu te, tādas „nejēdzības nebūs”. Loģiski.
  „Starpnacionālā naida kurinātājus – latviešus no KNABa prom! Cieti! Mums Disciplinēti jāstrādā nevis jāskrien pakaļ kaut kādiem Korumpantiem. Ar ko gan viņi to izpelnījušies. Es neskrienu pakaļ „brunčiem” , jūs kolēģi arī nomierinieties. Savādāk ārzemēs domās, ka Latvijā daudz korumpantu! Skat, AM Rinkevičs arī teica, ka esot dzirdējis, ka Rainis dzērumā esot teicis- „…brīva latvija, brīvā Krievijā” . Pilnīgi pievienojos… smišļonnie parņi” – citē savas dvēseles plūsmas, un sirds pukstus, Cienījamais Latvijas KNAB prīkšas prīkšņieks Jaroslaff Sreļčonak kungs.
  Pateiksimies viņam par to. Mūsu Kalnmeijers –„.. risināt interni”, Mūsu Dombrovskis – „ … analizēsim…”, Mūsu Bērziņš – „ risināsim darba kārtībā, tas tik vēl trūka, ka mūsu Žag-, piedodiet, Streļčonoku aizvedīs roku dzelžos” . Pēc šiem Berziņ-vārdiem parasti seko Ministra demisija … Dombrovskis trešajā dienā atkāpās…

 3. Mazais nabadziņš… Ej prom, ja netiec galā un palaid Jutu, viņa varēs!

  • Strīķe taču nemaz nepieteicās izsludinātajā konkursā uz priekšnieka amatu! Ne reizi nav pieteikusies, taču jau trešo priekšnieku noēd. Tas ne par ko neliecina?

 4. Jau šis vien teiciens par nomelnošanu … ir personības pašdegradācijas pazīme, kurš neprot novērtēt situāciju, bet izturas kā skolnieks, kurš taisnojas ar pašpazemošanas vārdiem, kurš ir vāja personība un nav spējīgs vadīt tādu nopietnu kolektīvu.

  Šis teiciens ir pazīmes vērts, ka Streļčenoks ir jāpadzen, ka viņš nav spējīgs vadīt, šie vārdi apliecina, ka situācija vairs nav labojama. Pareizi, ja liela personība, būtu uzvedies kā labs tēvs pret nerātniem bērniem, kuri sastrīdējušies, kur daļu būtu uzņēmies uz sevīm, ka kaut ko mēs neesam sapratušies, situāciju labošu utt. … … Izskatās pēc “tirāna” un nelabojama tirāna …

  Juta, paldies par darbu, tevi grib padzīt melnie spēki. Šeit būs jautājums – vai Valdis Dombrovskis izturēs un nepasniegs gļēvu roku šiem zemūdens, melnajiem bruņiniekiem …

  • Nu, padzīsim arī šo priekšnieku, kas tālāk? Tālāk kas? Vari atbildēt?!
   Strīķe konkursā uz priekšnieka amatu nepieteiksies, bet priekšnieks vajadzīgs, savādāk jālikvidē iestāde. Politiķi iecelt priekšnieku tādā iestādē nedrīkst, tātad jārīko atkal atklāts konkurss. Bet kurš vairs ies uz to pieteikties? Visi, kam vispār domas tajā virzienā bija, jau izmēģinājuši spēkus iepriekšējos konkursos un otreiz vairs nepieteiksies. Turklāt arī gadiem ilgi notiekošie iekšējie konflikti (kuru sastāvdaļa ir gan priekšnieka vietnieces atklāta atteikšanās pakļauties likumīgi izdotiem rīkojumiem, gan visādu ivetu kažoku publiska jaukšanās pa vidu) vēl vairāk mazina vēlmi kādam pretendēt uz to amatu. Reāls iznākums var būt tikai viens – ja arī šo priekšnieku padzīs, tad KNABu nāksies likvidēt.
   Tas tad nu arī būtu īstais mērķis tādiem, kā tu?

  • Jā, runājot par “nopietno kolektīvu” – vispār jau nopietni cilvēki nenodarbojas ar savstarpējām intrigām, bet gan koncentrējas darbam, atbilstīgi likuma noteiktai kārtībai…

  • Un vēl, runājot par tavu “Juta, paldies par darbu” – atceros, pirms stāšanās Eiropas Savienībā politiķu viens no galvenajiem propagandas saukļiem bija, ka samazināsies korupcija. Ja tā paskatās, nekas jau šajā jomā Latvijā nav mazinājies…

 5. ja kaut vienam ir daarga no visiem kashkjumaarkaam KNAB reputacija, tad vinji visi akaaptos … un dotu vietu jauniem darbiniekiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+