×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Štrombergs: Šis ir brīdis, kad to pa īstam novērtēju (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Šis ir īstais brīdis – divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs nesīs Latvijas karogu Riodežaneiro olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā un pats uzskata, ka tieši tagad, 29 gadu vecumā patiesi novērtē, cik liels gods tas ir.

Štrombergam arī iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs piedāvāja karogu, taču tad visa uzmanība tika veltīta tam, lai maksimāli labi sagatavotos startam. Arī šoreiz viņš atbildīgi trenējas, esot tik labā sportiskā formā kā nekad, taču emocionālais fons jau ir pavisam cits – mierīgi, bez stresa. “Pirms Londonas piedāvāja, bet tobrīd tādas lietas tik daudz nesaistīja un, ja no tā negūst pozitīvas sajūtas, tad nav jēgas. Šis ir īstais brīdis, kad to novērtēju. Man uzreiz pēc piedāvājuma bija skaidrs, ka šoreiz gribu. Tas ir liels gods un nozīmīgs brīdis manā karjerā,” teica Māris Štrombergs.

“Karoga nešana viņam dos emocionālu pacēlumu. Māris jau trešajām spēlēm gatavojas ar augstiem mērķiem, tāpēc vajag enerģiju vairāk nekā pats vari dabūt,” treneris Ivo Lakučs uzskata, ka audzēknim tas nāks tikai par labu.

Pēc atklāšanas ceremonijas Štrombergs dosies uz nometni Floridā, ASV – tā bija ieplānota jau iepriekš, bet karoga nešana lika mazliet koriģēt grafiku. “Tur būsim septiņas dienas, jo ir trase, svaru zāle un visi apstākļi. Rio nav trases, tur varētu būt vairāk nīkšana nekā labums. Mēs tā vienmēr darām – pēdējā brīdī aizbraucam un šaujam ārā,” skaidroja Māris.

Viņa cīņu biedrs Edžus Treimanis uz Floridu dosies pa taisno no Rīgas: “Skatīšos atklāšanu pa televizoru un priecāšos. Forši, ka komandas biedram tāds gods. Viņš sen bija pelnījis, jau Londonā vajadzēja aizbraukt un nest. Arī man piedāvāja doties uz atklāšanas ceremoniju, taču tie būtu divi papildus lidojumi, neesmu tik jauns un jūtu, ka ceļošana prasa vairāk laika atjaunoties. Gatavošos un ceru, ka izdosies nostartēt labāk kā Londonā, tātad iekļūt finālā. Fiziski stiprāks neesmu kļuvis, bet pieredzējušāks un stabilāks gan.”

Vakar pāris mirkļus pirms karognesēja paziņošanas oficiantam sašķiebās paplāte un saplīsa glāze. “Trauki plīst uz laimi,” Māris cer, ka tā ir laba zīme. “Es vienmēr saku, ka veiksme ir jānopelna, bet to jau nevar izdarīt mēneša laikā. Tas ir četru gadu cikls. Brauksim tur un redzēsim, kas būs, bet bez veiksmes neiztikt.” Vēl kā labu zīmi var tulkot arī to, ka pēc karognesēja paziņošanas izklīda draudīgie lietus mākoņi un uzspīdēja mīlīga saulīte.

“Vēl ir nepilns mēnesis, tas it kā nav daudz, bet no otras puses – ir. Jāspēlē gudri un jānoķer pīķis īstajā brīdī,” runājot par sportisko formu, sacīja Štrombergs. “Šodien jūtos labi, bet var būt vēl labāk. Tas ir trenera atbildībā, darām to, kas ir jādara, vēl ir lietas, ar kurām jātiek galā.”

Gatavošanās plānā salīdzinot ar Pekinu un Londonu mainījušās sīkas detaļas: “Galvenā atšķirība ir mana pieeja – pirms Londonas viss tika izstresots, tā bija smagākā olimpiāde no psiholoģiskā viedokļa. Jāaizstāv zelts, vai tas pirmas nebija veiksme – tu esi 25 gadus vecs puika un par to visu domā. Tagad jo mierīgāks un nosvērtāks būšu, jo labāks būs rezultāts, pieredze man ir.”

Konkurenti trenējoties ļoti cītīgi, lai uzvarētu: “Ja es būtu viņu vietā, mana pieeja būtu tāda pati. Kā jebkurā sporta veidā – ir līderis un vēl desmit, kas grib gāzt no troņa. Tas ir dabīgs process.”

Vasaras spēlēs Štrombergs ir pirmais olimpiskais čempions, kas nesīs Latvijas karogu atklāšanas parādē. 1992. gadā Albērvilas ziemas spēlēs sarkanbatsarkanais karogs bija bobslejista Jāņa Ķipura rokās – viņš triumfēja 1988. gadā Kalgari.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cik tad galu galā būs to pretendentu uz Rio miskastes balvām? Varbūt paņemt tepat no Getliņiem kasti ar PET pudelēm, lai visiem pietiktu?

  2. Latvijas olimpieši – aptetovētie hotentoti ??

Draugiem Facebook Twitter Google+