×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Studenta veidots videoklips par referendumu piesaista valsts iestāžu uzmanību

Ekrānšāviņš no vimeo.comEkrānšāviņš no vimeo.com

19 gadu vecā Mārtiņa Pavasara veidotais videoklips, kurā viņš aicina piedalīties referendumā un aizstāvēt latviešu valodu, pēdējās dienās guvis lielu popularitāti internetā, savācot vairāk nekā 120 000 skatījumu. Klips piesaistījis arī valsts iestāžu uzmanību un šobrīd tiek apsvērta iespēja to izmantot informēšanai par tuvojošos referendumu, trešdien ziņo laikraksts “Diena”, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem.

Videoklipu Pavasaris pats par saviem līdzekļiem ar drauga palīdzību esot izveidojis pagājušā gada nogalē. «Tā ir mana pilsoniskā nostāja, ka katram ir jāaizstāv mūsu valoda,» viņš skaidro. Skaņas celiņu viņš esot ieguvis no interneta vietnes, kurā autors piedāvājis to izmantot bez maksas.

Video viņš 29.decembrī ievietojis portālos “vimeo.com” un “draugiem.lv”, bet pēdējās trīs dienās tas pēkšņi kļuvis ārkārtīgi populārs. “Gandrīz 200 000 cilvēku nesen parādīja savu vienotību pret mūsu valsti. Nu ir pienācis laiks mums parādīt savu vienotību par mūsu valsti un par mūsu identitāti,” tajā sērīgas mūzikas pavadījumā aicina autors.

Pavasaris šobrīd neesot nevienas politiskās partijas biedrs. Iepriekš viņš iestājies Zatlera Reformu partijā, bet neesot bijis mierā ar to, ka partijā ir vienkārši ierindas biedrs un viņa ieteikumi netiek ņemti vērā, tādēļ no tās pirms dažiem mēnešiem izstājies. Tagad viņš sola turpināt savas aktivitātes un cer, ka līdz pašvaldību vēlēšanām kāda partija to novērtēs un uzaicinās viņu pievienoties savām rindām.

Pavasaris ir rīdzinieks, audzis Zolitūdē un beidzis Āgenskalna Valsts ģimnāziju, pēc tam studējis Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Šobrīd gan mācības ģimenes apstākļu dēļ uz gadu pārtraucis.

“Diena” arī noskaidroja, ka popularitāti guvušais videoklips piesaistījis amatpersonu uzmanību un šobrīd tiekot apsvērta iespēja to izrādīt vairākās televīzijās, lai informētu sabiedrību par tuvojošos referendumu. Izskatīti gan tiek vēl vairāki varianti, un oficiālu apstiprinājumu šai iecerei neviena amatpersona nedeva, norādot, ka tādējādi var sacelties ažiotāža, kas ieceri izjauktu.

{source}
<iframe src=”http://player.vimeo.com/video/34339644?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0″ width=”400″ height=”225″ frameborder=”0″ webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe><p><a href=”http://vimeo.com/34339644″>Piedalies referendumā!</a> from <a href=”http://vimeo.com/user9813632″>Mārtiņš Pavasaris</a> on <a href=”http://vimeo.com”>Vimeo</a>.</p>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+