×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
3. februāris, 2017
Drukāt

Studentiem pērn izsniegti valsts galvotie kredīti 9 miljonu eiro apmērā

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

SEB banka pērn piešķīrusi studentiem kredītus ar valsts galvojumu 9,11 miljonu eiro apmērā. Valsts galvotos kredītus finanšu iestāde piešķir jau astoņus gadus.

Kopējais finansēšanas apjoms, ko SEB banka ir gatava piešķirt kā studiju vai studējošā kredītus 2017. gadā, pārsniedz 35 miljonus eiro. Savukārt procentu likme ir sešu mēnešu EURIBOR likme plus 2,5%.

2016. gadā SEB banka studentiem ir piešķīrusi 1817 kredītus par 9,11 miljoniem eiro, no kuriem 83% bija studiju kredīti, kas paredzēti studiju maksas segšanai, bet 17% – studējošā kredīti ikdienas tēriņiem. Vidējā kredīta summa pērn veidoja 5000 eiro. Visbiežāk kredītiem ar valsts galvojumu piesākas studenti no Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņu universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas un Biznesa augstskolas Turība.

Lai saņemtu valsts galvotos studiju un studējošā kredītus, studentam sākumā jāvēršas savā augstskolā, kur tiek izvērtēts pieteikums. Pēc pozitīvas atbildes saņemšanas, studentam jāiesniedz pieteikums SEB internetbankā vai ikvienā SEB bankas filiālē visā Latvijā. Ja kredītam nepieciešams galvotājs, viņam jādodas uz banku, ņemot līdzi ienākumu apstiprinošos dokumentus, ja nav SEB bankas klients.

Līgumu par kredītu ar valsts vārdā sniegto galvojumu par pavasara semestra mācību maksas segšanu filiālēs var noslēgt līdz šī gada 31. maijam, bet rudens semestra mācību maksas segšanai kredīta līgums būs jānoslēdz līdz šī gada 1. decembrim. Informācija par pieteikšanās sākumu tiks publicēta SEB bankas mājaslapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+