×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Sudraba medaļas miskastē. Tā zaudēt neprot zviedri

LETALETA

Vairāki Zviedrijas izlases florbolisti pēc svētdien piedzīvotā zaudējuma pasaules čempionāta finālā Rīgā, savas sudraba medaļas izmetuši miskastē, apstiprinājis Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvis Pētersons.

Zviedrijas izlase svētdien “Arēnā Rīga” pasaules čempionāta finālspēlē sīvā cīņā pēcspēles metienu sērijā ar 3:4 zaudēja principiālajai pretiniecei Somijai. Pēc apbalvošanas ceremonijas astoņkārtējie pasaules čempioni bija tiktāl neapmierināti, ka savas medaļas vienkārši izmetuši.

“Jau pēc apbalvošanas viena medaļa tika atrasta pie laukuma, bet pēc tam vēl vairākas medaļas bija izmestas ģērbtuvē. No Zviedrijas izlases puses tā ir ļoti nesmuka rīcība, kas viņiem nedara godu, un, manuprāt, par šādu rīcību jābūt daudz lielākai rezonansei nekā par īsiem svārciņiem,” sacīja Pētersons, atgādinot, ka tieši Zviedrijā bijis sašutums par čempionāta kārsējmeiteņu apģērbu.

“Diemžēl, bet mūsu rīcībā nav video vai foto pierādījumu, ka zviedri rīkojušies tik necienīgi, kas sportā nav īsti normāli. Tā ir necieņa pret pretiniekiem, organizatoriem un citiem dalībniekiem,” uzskata LFS vadītājs.

Čempionāta organizatori par skandināvu netaktisko rīcību informēja Starptautisko Florbola federāciju (IFF), izmestās medaļas atdodot viņiem. “Ceru, ka šī rīcība nepaliks nepamanīta un tiks izskatīta starptautiskajā federācijā,” piebilda Pētersons.

Čempionāta laikā lielākais skandāls nāca tieši no Zviedrijas, kur izvērtās aktīvas diskusijas par Latvijas karsējmeitenēm, kuras piedalījušās labāko spēlētāju apbalvošanas ceremonijā. Pirmā savu neapmierinātību pauda zviedru florbola vārtsardze Ērika Jūhansone, kura uzskatīja, ka pārāk īsie meiteņu svārciņi ir diskriminējoši sievietēm

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+