×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. maijs, 2017
Drukāt

Būs pārdošanas bums: ES aizliedz putekļsūcējus ar lielu jaudu (10)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No šā gada 1. septembra būšot atļauts ražot, kā arī importēt tikai tādus putekļsūcējus, kuru jauda nebūs lielāka par 900 vatiem, redakcijai signalizē lasītājs un jautā: “Nevar saprast, ko īsti nevarēs nopirkt, kāpēc nevarēs, vai būs kādi alternatīvi risinājumi. Cik skatos, veikalos – gan parastajos, gan internetā – viss vēl brīvi nopērkams.”

Ierobežo energopatēriņš, ne jauda

Patiesi, tāpat kā iepriekš veļas mašīnas un ledusskapji, tagad arī putekļsūcēji pakļauti ES enerģijas marķēšanas un ekodizaina prasībām, apliecina Eiropas Komisija (EK). Pašlaik drīkst ražot un importēt putekļsūcējus ar jaudu, ne lielāku par 1600 W, bet no 2017. gada 1. septembra ierobežojums būs 900 W. Uz grīdas pulētājiem, robotiem putekļsūcējiem, matraču tīrāmajiem un rokā turamajiem un ar bateriju darbināmajiem putekļsūcējiem, kā arī āra putekļsūcējiem šis regulējums neattiecas.

Pārejot uz vienu no vis­energoefektīvākajiem putekļsūcējiem, varat ietaupīt 70 eiro tā darbības laikā, to aprēķinājis EK Enerģētikas ģenerāldirektorāts. Ar efektīvākiem putekļsūcējiem Eiropā 2020. gadā šādi varēs ietaupīt līdz 20 TWh elektroenerģijas, kas ir līdzvērtīgs Beļģijas mājsaimniecību ikgadējam patēriņam. Tas nozīmē arī to, ka gaisā netiks izmesti seši miljoni tonnu CO2, ko parasti gadā izlaiž astoņas vidēja lieluma spēkstacijas.

Eiropas Komisijas pārstāve enerģētikas jautājumos Marlēne Holznere pirms regulas pieņemšanas 2014. gadā vēstīja: “Tā nav jauda, kas putekļsūcējam liek labi darboties. ES tagad pieprasīs, lai visi putekļsūcēji tīrītu labi un vienlaikus izvairītos šķērdēt elektrību. Tas nodrošinās kvalitāti, palīdzēs patērētājiem ietaupīt naudu un liks Eiropā mazāk tērēt elektrību.”

“Protams, jo lielāka jauda, jo labāk uzsūc,” sadzīves tehnikas veikalā “PTA” aizvakar man iebilda pārdevējs konsultants. Vaicāju, kā varu izsūkt plušķainu paklāju no eglīšu skujām un auto salonu vai dīvānu no mājdzīvnieku spalvām. “Pašlaik mums vēl ir divi modeļi ar 1600 W jaudu, un būs tik ilgi, kamēr tos izpirks. Cita piedāvājuma nav,” saņēmu atbildi.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Vienkārši- būs vairāk putekļu, varēs vairāk lietot ķīmiju pret visādām putekļu ērcītēm un citiem mošķiem. Tīrīšanas laiks paildzināsies, mehānismi ātrāk nolietosies, nāksies biežāk pirkt jaunu putekļu sūcēju. Vārdu sako, gaidāms apgrozijuma pieaugums.

 2. Man nav veļas mašīnas, putekļu sūcēja, mobilā telefona.
  Televīzors gan man ir, bez tā nevar. Un dzīvīte super, bez liekiem kreņķiem un tēriņiem.

 3. Ilgtspējīgs zaļums Atbildēt

  Ne tikai pie mums, arī Europā ierēdņi aiz bezdarbības un lai noturētos amatā sacer viskādus zaļos i–otismus . Ir tur savs racionāls grauds- cilvēki būs spiesti pirkt jaunas preces , ražotājiem bizness aktivizēsies .

 4. Vai man vienam tas izklausās pēc ku-kū?

 5. Darbs = Jauda x laiks.
  Samazinot jaudu to pašu darbu jāveic ilgāk. Līdzīgi kā elektriskās tējkannas – lai ekonomētu elektrību vairs neražos 2 kw, bet 500W…
  Putekļu sūcējiem ir jauda, ko patērē no elektrības un motors rada sūkšanas jaudu. Labiem no 1600 – 2000 w patēriņa rada līdz 450 w sūkšanas jaudu. Diemžēl ekonomija īsti nesanāks, jo zudumi ir lieli tikai tāpēc, ka lai paceltu netīrumus vajag lielu gaisa plūsmas ātrumu ~ 20 m/s, taču tāds ātrums caurulē rada lielu pretestību (turbulentā kustība). Un arī filtrā pretestība. Rezultātā tagad jau tirgo pa 30euro, kas iesūc tikai vieglākos netīrumus. Dzīvnieku spalvas, pat nerunājot par būvniecības putekļiem netiks uzsūktas.
  Var palielināt vakuuma vērtību, taču samazinot plūsmas ātrumu, kas nozīmē, ka sūks tikai tuvu pieliekot virsmai, kas ievērojami samazinās ražīgumu. Tātad mājas stundas vietā būs jāsūc trīs… Labs risinājums, kā ietaupīt elektrību.

 6. ja ar aritmētiku uz Jūs . Atbildēt

  Vājāk sūks – ilgāk jāsūc.
  Kopējais patēriņš pat palielināsies neefektīvi sūcot.
  Plus nervu bendēšana par ķēpīgu darbošanos.

  • Tieši tā! Ekonomija tur nekāda nesanāks, ja ir jāsūc kas vairāk par lamināta grīdu. Tepiķi tagad sūcu ar labas firmas 2000 w modeli uz maksimālo jaudu. Neliekas, ka būtu pārāk jaudīgs šim darbam. Ja man būtu tas jādara ar uz pusi mazjaudīgāku aparātu, es droši vien lamādamies to darītu 3x ilgāk.

 7. ES apoloģētēm mākslas zinātniecēm apmierināts smaids no vienas auss līdz otrai…

 8. PSRS mantojums.
  Varbūt turpinājums ??!

  • Priekšpilsētas tumsoņa Atbildēt

   Ta beidz-komuņagām līdz šitādām gudrībām kā rāpus līdz Ķīnas mūrim…Tagad pēc šitā seļsoveta direktīvām sataupīsim enerģiju, a pēc pāris gadiem šamējie pieliks nodokļus, ka mēs par maz elektrību tērējam.
   Man no aizlaikiem vēl godam kalpo krievu “Ural”, ne viņam maisi jāpērk, ne citas ķibeles metās. Dažus gadus atpakaļ slēdzis nojuka, bet “latgalītē” nopirku, un iet atkal…

Draugiem Facebook Twitter Google+