×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Graube: mēs aizstāvēsim valsti, ja tāda vajadzība pienāks, par to es esmu drošs (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ar neierasti aukstu laiku, dalailamas īpašajiem sveicieniem Latvijai, kā arī ar ziņu, ka sasniegts vēsturiski augstākais Latvijas iedzīvotāju “laimes indeksa” rādītājs, 4. maijā nosvinēta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 24. gadadiena. Šai dienai veltītos svinīgos pasākumus Rīgā apmeklējuši 40 000 cilvēku. Vairākus tūkstošus skatītāju pulcēja arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) svētku parāde, kas šogad norisinājās Valmierā.

NBS komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube uzrunā Valmierā uzsvēra, ka ir gandarīts par iespēju turpināt 2010. gadā aizsākto tradīciju un svinēt Neatkarības atjaunošanas dienu ne tikai Rīgā, bet arī Latvijas reģionos. “Man ir īpašs prieks būt šeit kopā ar saviem karavīriem, jo militārajai parādei ir vairākas simboliskas nozīmes, un viena no tām – iespēja klātienē izjust tautas pateicību un novērtējumu, jo augstāka novērtējuma par šo nav,” sacīja komandieris.

Graube apliecināja, ka karavīri ir gatavi aizstāvēt Latviju un spēs to darīt vēl labāk, ja viņiem būs nepieciešamais ekipējums un bruņutehnika. “Es gan kā šīs valsts pilsonis, gan NBS komandieris nekad negribētu piedzīvot tādu situāciju, kad katrs paliek savā vietā, bet neviens savā vietā neko nedara. Mēs aizstāvēsim šo valsti, ja tāda vajadzība pienāks, par to es esmu drošs.”

Parādes priekšgalā Latvijas armijas karogu nesa zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona karoga vads. Tālāk ierindā soļoja 3. zemessardzes novada – 19. nodrošinājuma, 22. un 27. kājnieku, 54. inženiertehniskā un Studentu bataljona –, Štāba bataljona, Instruktoru skolas, Sauszemes spēku kājnieku brigādes, Valsts robežsardzes un jaunsardzes vienības, kā arī ASV karavīri no 173. kājnieku brigādes, kuri pašreiz izvietoti Ādažu bāzē.

Par parādes muzikālo noformējumu rūpējās bruņoto spēku orķestris, ar defilē programmu uzstājās Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri. Parādē piedalījās arī NBS, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tehnikas vienības. To noslēdza helikoptera pārlidojums. Savukārt pirms paraugdemonstrējumiem un tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādes Dīvaliņa pļavās valmieriešus un pilsētas viesus brīvības dienā sveica Polijas lidmašīnas MIG-29, kas kopš maija sākuma gādā par drošību NATO gaisa telpā virs Baltijas.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis apliecināja, ka Neatkarības atjaunošanas gadadienas svinības nākamgad notiks Jelgavā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. NBS komandieris drīkst darīt to liek Armijas virspavēlnieks un pašlaik tas ir prezidents Bērziņš,kas pēc konsultācijām ar ZZS un SC pateiks savu galējo lēmumu.

  2. Ar ko tu aizstavesi ? Atbildēt

    Vai ar 2 izgrabejusam lidmasinam, 3 helikoprteriem, un 6 ordenainiem uzpucetiem generaliem un veselu baru kokteilpartiju pulkvezu ? Pirms virini muti, padoma kada gadsimta mes dzivojam ! Jau sen, Baltijas valstim vajag veidot savus nopietna limena gaisa spekus ar modernakajiem F16, tris Baltijas valstis mierigi gada varetu iegadaties kadus 3 vai 4 sadu tiesam nopietnu tehniku, bet 10 gados ??? Graubes kungs ??? Butu labak jainveste musdienigu kaujas pilotu un specvienibu apmaciba nevis parades, kokteilpartijas un ordenu kaudzes. Esmu 2 reizes bijis NBS misijas , redzu ka brunoti un apmaciti ir musu rietumu kolegi salidzinot ar mums … Domajiet !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+