Apbrīno

Suņa skatpunkts režisora Lases Halstrēma jaunākajā filmā 0

Publicitātes foto

Holivudas slavenākais režisors, kas nācis no Zviedrijas, ir Lase Halstrēms, un viņa jaunākā filma “Suņa dzīves jēga” ir sentimentāls stāsts par cilvēka labāko draugu.

2010. gadā izdotais amerikāņu humorista V. Braisa-Kamerona romāns “Suņa dzīves jēga” ietilpst šī autora astoņu grāmatu sērijā un soli pa solim atklāj kāda suņa dzīvi – arī pēc tam, kad viņš pārdzimst citā veidolā un nokļūst pie citiem saimniekiem. Protams, aizkustinošais stāsts iekaroja lasītāju sirdis – deviņas nedēļas grāmata noturējās starp “New York Times” bestselleriem –, kā arī saņēma pozitīvas literatūras kritiķu atsauksmes, un loģiski, ka sekoja turpinājums un vēl viens, kā arī Holivudas piedāvājums.

Filma ir mērķēta visai ģimenei un nekautrējas no sentimenta un raudināšanas, un galvenā varoņa – suņa – domu atklāšanas aizkadra tekstā. No eksistences suņu patversmē līdz brīvībai pie Ītena, Beilija vecumdienām un pārdzimšanu jaunā veidolā – iepriekš krietni “nopietnākas” filmas uzņēmušais Lase Halstrēms (“Kas kait Gilbertam Greipam” (1993), “Sidra nama likumi”, (1999)) atklāj dzīvi apmēram 50 gadu garumā – līdz pat mūsdienām –, fokusējoties uz vidusmēra amerikāņa dienām un nedienām, ko izkrāso vai, tieši pretēji, traucē suņa klātbūtne.

Filmas pieklājīgie ieņēmumi norāda, ka sentiments nav svešs arī skatītājiem, kaut arī kinokritiķi visā pasaulē norādījuši uz lentes acīm redzamajiem trūkumiem, kas ideāli saskan ar vienu no senos laikos Holivudā pieņemtajiem likumiem: ja vēlies, lai filma ir laba, tajā nedrīkst būt ne mazu bērnu, ne dzīvnieku. “Suņa dzīves jēga” to pārkāpj abos gadījumos.

 

“Suņa dzīves jēga”/”A Dog`S Purpose”

ASV, 2017.

Režisors: Lase Halstrēms

Lomās: Brita Robertsone, Deniss Kveids, Džuljeta Raineldsa, Džošs Gads

No 24. februāra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

 

LA.lv