Ekonomika
Tehnoloģijas

Svarīga vietnes “Failiem.lv” informācija par datu privātumu un pieejamību internetā0

Publicitātes foto

Atsaucoties uz publiski izskanējušo informāciju, “Failiem.lv” vēlas sniegt skaidrojumu par uzņēmuma serveros glabāto datu privātumu un pieejamību publiskajā tīklā (internet).

“Failiem.lv” vadītājs Jānis Viklis uzsver, ka šīs vietnes meklētājserveros nav pieejami visi “failiem.lv” lietotāju dati, un tie arī netiek tiem padoti vai zināmi pēc noklusējuma.

Atsevišķos meklētājserveros var būt pieejamas atsevišķas saites uz failiem, ar kurām lietotāji paši ir dalījušies – un meklētājserveru rāpulis (crawler) tās ir atradis publiskos tīmekļa resursos.

“Šie nosacījumi ir salīdzināmi ar “Google Drive” vai citu failu apmaiņas un glabāšanas nosacījumiem.”

Liela daļa lietotāju jau vairāk nekā 10 gadus bezmaksas izmanto “failiem.lv” servisu, lai pārsūtītu vai publicētu failus ar saites palīdzību.

Tāpēc noklusētās piekļuves tiesības ir neitrālas – visiem, kas zin saiti, jo saites apmeklētajiem vajag piekļūt failu saturam. Šādi uzglabātie faili netiek nekur publicēti, kamēr lietotājs pats nepublisko failu pieejas saiti.

Ja lietotājs publisko šo saiti internetā, meklētājserveri to var noindeksēt un ietvert saites meklēšanas rezultātos, atkarībā no konteksta, kurā viņi to ir atraduši.

“Failiem.lv” sistēma ir aizliegusi tīmekļa robotiem ielādēt pašu failu saturu, taču nav aizliegts publiski pieejamās saites apmeklēt.

Citu, salīdzināmu servisu prakse ir dažāda, atkarībā no pielietojuma un servisa lietotāju vajadzībām. “Facebook” un “YouTube” servisos uzkopēto failu tiesības pēc noklusējuma ir publiskas.

“Wetransfer” un “Dropbox” – meklētājserveriem ir aizlieguši indeksēt arī pašus linkus, bet “Mediafire” un “Google Drive” – saites atļauj indeksēt.

“Failiem.lv” vēlas uzsvērt, ka lietotāju kontiem uzstādījumos ir iespēja izvēlēties un lietot pēc noklusēšanas privātu režīmu – šajā dati ir pieejami tikai autentificētiem lietotājiem.

PRO un “Biznesa pakalpojumu” lietotāji var uzstādīt papildus pieejas paroles saitēm. Šo pakalpojumu izmantotājiem ieviests speciāls drošības piekļuves uzskaites žurnāls.

“Failiem.lv” ir speciāli radīta iespēja lietotājiem veidot publiskus failu katalogus un mapēm ieslēgt publisku režīmu – publicēt tos arī savā “failiem.lv” profilā.

Pēdējo mēnešu laikā tieši šī Failiem.lv funkcionalitāte iemanto arvien lielāku popularitāti. Lietotāji mēdz publicēt dažādu saturu, tāpēc ir iespējams arī ziņot par satura pārkāpumiem.

Paziņot par satura pārkāpumiem iespējams šeit, informāciju par servisa lietošanas noteikumiem iespējams izlasīt šeit, par “Failiem.lv” privātuma politiku iespējams izlasīt šeit.

Saistītie raksti

“Failiem.lv” un “Files.fm” kopš 2008. gada nodrošina bezmaksas un maksas failu apmaiņas un glabāšanas risinājumus interneta lietotājiem – sistēma ir izmantojama visā pasaulē.

Sistēmās tiek uzturēti un apstrādāti desmitiem miljoni failu un tai pašlaik ir 2 miljoni apmeklētāju mēnesī, no kuriem aptuveni ceturtā daļa ir Latvijas lietotāji.

LA.lv