Dabā
Laika ziņas

Svētku dienā nav gaidāmas laikapstākļu izmaiņas 0


Narcises izstādē “Pavasaris savvaļā un dārzā” Latvijas Dabas muzejā.
Narcises izstādē “Pavasaris savvaļā un dārzā” Latvijas Dabas muzejā.
Foto: LETA

Ceturtdien, 4.maijā, Latvijā saglabāsies sauss laiks, gaidāms neliels mākoņu daudzums,
Ziemeļkurzemē – skaidras debesis.

Naktī pūtīs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu vējš un gaisa temperatūra pazemināsies līdz -1..+5 grādiem.

Dienā Kurzemē vējš brāzmās pastiprināsies līdz 14 metriem sekundē. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +11..+16 grādiem, Rīgas jūras līča rietumu piekrastē – līdz +8..+10 grādiem.

Rīgā Neatkarības atjaunošanas dienā gaidāms neliels mākoņu daudzums un mērens ziemeļaustrumu vējš. Gaisa temperatūra saullēktā +4 grādi, pēcpusdienā +15 grādu, Jūrmalā +11 grādu.

Aprīlī Latvijā laboti 34 siltuma un 18 aukstuma rekordi

Pagājušajā mēnesī Latvijā tika pārspēti 34 diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekordi, no kuriem trīs kļuva par visas valsts rekordiem, un 18 diennakts minimālās gaisa temperatūras rekordi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.
1.aprīlī piecās novērojumu stacijās tika labots siltuma rekords, Stendē ar +19,1 grādu reģistrēts arī aprīļa pirmās dienas nacionālais siltuma rekords.

2.aprīlī Daugavpilī termometra stabiņš pakāpās līdz pat +20,4 grādiem, tā joprojām ir augstākā šogad reģistrētā gaisa temperatūra Latvijā. Šis rādījums kļuvis arī par visas valsts 2.aprīļa siltuma rekordu, un temperatūras rekords šajā dienā tika pārspēts kopumā 13 novērojumu stacijās.

Savukārt 10.aprīlī siltuma rekords krita 16 meteostacijās, tostarp Mērsragā ar +19,1 grādu sasniegts jauns šīs dienas maksimālās temperatūras rekords visas Latvijas mērogā.

Pēc 10.aprīļa gaisa temperatūra vairs nepakāpās augstāk par +13 grādiem un vairākās naktīs tika laboti aukstuma rekordi. 17. un 18.aprīlī tika pārspēts pa vienam aukstuma rekordam, 19.aprīlī – četri, bet 20.aprīlī krita 12 minimālās gaisa temperatūras rekordi.

Zemākā gaisa temperatūra bija -8,7 grādi 18.aprīlī Zosēnos un -8,3 grādi 20.aprīlī Mērsragā.
Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem mēneša vidējā gaisa temperatūra valstī bija +4,1 grāds jeb 1,6 grādi zem normas. Kopējais nokrišņu daudzums Latvijā aprīlī sasniedza aptuveni 50 milimetru jeb 149 procentus no daudzu gadu vidējā rādītāja.

Iepriekšējos trijos gados Latvijā netika pārspēts neviens aprīļa aukstuma rekords un mēneša vidējā gaisa temperatūra bija par diviem trim grādiem augstāka.

LA.lv