×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
1. marts, 2017
Drukāt

Svinēs Mārupes kultūras nama 75 gadus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mārupes kultūras nama celtniecība. 20. gadsimta 30. gadi.

Martā Mārupes Kultūras nama ēkai, kas savulaik celta kā Aizsargu nams, ar plašu sarīkojumu programmu tiek svinēta 75 gadu jubileja, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Mārupes Kultūras nama ēkas pamatakmens likts 1936.gada septembrī un ēka būvēta pēc arhitekta – Artūra Braunfelda (1891.- 1979.) projekta un viņa uzraudzībā. Sākotnēji tā celta kā Aizsargu nams par Aizsargu organizācijas līdzekļiem uz pagasta vecākā un Aizsargu nodaļas priekšnieka Jāņa Rozenberga un viņa sievas Minnas Rozenbergas dāvātā zemes gabala. Ēka iesvētīta 1942. gada 8. martā kā Mārupes pagastnams, piedaloties Rīgas apriņķa vecākajam R. Bringeram un Mārupes pagasta vecākajam J. Meirim.

“Rīdzinieku kaimiņiem – mārupiešiem svētdien bija liela svētku diena. Viņi iesvētīja un atklāja savu jauno pagastnamu, ko dibināti var saukt par staltāko visā Rīgas apriņķī” raksta laikraksts “Tēvija” 1942. gada 10. martā.

“Rīgas pievārtes mazā pagasta saime līdz rudenim cer pabeigt arī jaunas sarīkojumu zāles izbūvi, tā dodot lielākas iespējas pagasta sabiedriskās dzīves izveidošanai un nodrošināšanai. Mārupiešu jaukajā svētku brīdī nevarēja būt klāt daudzi pagasta iedzīvotāji, kurus boļševiki aizveda svešumā latvju tautas Lielajā Piektdienā – naktī no 13. uz 14. jūniju. Šos latvju patriotus – jaunā pagastnama zemes dāvinātāju mārupieti Minnu Rozenbergu, pagasta vecāko un aizsargu nodaļas priekšnieku Jāni Rozenbergu, J.Štaueru un pārējos 11 aizvestos iesvētīšanas aktā pieminēja mācītājs L.Čuibe.”

Svētku ietvaros 1. martā plkst. 18 Mārupes Kultūras namā tiks atklāta pirmā ekspozīcija izstādei “Mūsu māja”, kurā interesentiem būs iespēja caur bildēm un stāstiem ielūkoties Mārupes vēstures lappusēs, atceroties piedzīvotos notikumus un tā laika nozīmīgākās personības. Svētku kulminācijā, 4. martā plkst. 18 Mārupes Kultūras nama zālē ikviens aicināts apmeklēt jubilejas lielkoncertu “Ļauj sirdij klusi saprast”.

Savukārt 8. martā plkst. 18 pie Kultūras nama galvenās ieejas svinīgi tiks atklāta piemiņas plāksne, vakara turpinājumā gaidāmi pārsteigumi un vēsturisks video stāsts Mārupes novada Domes iekšpagalmā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+