×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. decembris, 2012
Drukāt

Tadžikistāna liek bloķēt “Twitter”

twitter254

Tadžikistāna likusi vietējiem interneta pakalpojumu sniedzējiem no nākamās nedēļas bloķēt mikroblogošanas vietni “Twitter” un vēl vairāk nekā 100 vietņu, tostarp populāros sociālos tīklus krievu valodā, 22.decembrī paziņoja nozares pārstāvis.

“[Valdības] komunikāciju dienests nosūtījis interneta kompānijām milzīgu sarakstu ar 131 vietni, kas no pirmdienas jābloķē valstī,” sacīja Interneta pakalpojumu sniedzēju savienības vadītājs Asomidins Atojevs. “Saraksts ietver sociālos tīklus, kurus aktīvi izmanto tadžiku interneta lietotāji, ieskaitot valdības amatpersonas.”

Sarakstā ietverti Krievijas vispopulārākie sociālie tīkli “Vkontakte” un “Odnoklassniki”, kuriem ir arī daudz lietotāju bijušajā padomju telpā, kā arī e-pasta dienests “Mail.ru”.

“Mēs nesaprotam saraksta izveides kritērijus un ko viņi grib panākt. Komunikāciju dienests savā vēstulē nemin iemeslus šo vietņu bloķēšanai,” sacīja Atojevs.

Šomēnes Tadžikistāna atcēla aizliegumu “Facebook”, kas no novembra beigām bija bloķēts divas nedēļas. Dienests norādīja, ka tas ticis bloķēts par “melu plūsmu un apvainojumiem pret valsts galvu un valdības locekļiem”.

Baidoties no varasiestāžu pārbaudēm un slēgšanas, vietējie mediji izvairās kritizēt prezidentu Emomali Rahmonu, kurš valsti vada kopš 1992.gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+