×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. septembris, 2015
Drukāt

Pēc gandrīz mēneša pavadīšanas uz ielas rīdzinieks Vilis Pekšs beidzot nokļūst patversmē (13)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Augusta vidū no slimnīcas iznākušais rīdzinieks Vilis Pekšs, kuram amputācijas dēļ bija jāzaudē viena kāja, gandrīz mēnesi bija palicis uz ielas. 55 gadus vecais invalīds tika futbolēts no viena dienesta pie otra. Pēc tam kad par šo notikumu sāka interesēties “LA”, vieta patversmē Vilim tomēr atradās. “Beidzot baltos palagos,” tā par drauga atrisināto mītnes jautājumu nosaka Jānis Bušmanis.

Tā kā tūlīt pēc iznākšanas no slimnīcas 17. augustā līdzšinējā īrētā dzīvokļa saimnieks uzteicis īres tiesības un dzīvoklis jau pārdots, Vilim steidzami nācies meklēt jaunu dzīvesvietu. Oficiāla līguma ar dzīvokļa saimnieku viņam nebija. Pēc dzīvokļa uzteikšanas viņš mitinājās nepiemērotā telpā – daudzdzīvokļu nama pirmajā stāvā esošajā veļas žāvēšanas telpā – bez ūdens, elektrības un labierīcībām. Šaurajā telpā ar vienu logu, kur izvilktas veļas auklas, gar sienām bija saliktas Viļa mantas, tostarp grāmatas, pats bija spiests gulēt uz matrača, kas novietots mantām pa vidu. Kā pārliecinājās “LA”, Vilim sagādāja grūtības pat iekļūšana savā mītnes vietā bez citu palīdzības, jo pa trepēm pārvietot invalīdu ratiņus viņš pats nespēj. Labierīcības viņš apmeklēja pie kāda no mājas iedzīvotājiem. Viņš saka paldies kaimiņienēm, kas šo situāciju piecieta, jo veļu viņām nebija kur izkārt. Saulainākās dienas Vilis pavadīja uz ielas, taču, tuvojoties ziemai, auga bažas – ko darīt tālāk. Sirmais kungs bija izmisumā, jo atbildīgie dienesti nespēja tādā brīdī sniegt operatīvu palīdzību.

Palīdz draugs

Jau uzreiz pēc iznākšanas no slimnīcas Vilim nācies nakšņot uz ielas, kad policija viņu nogādājusi patversmē Maskavas ielā. “Taču tur telpas nav piemērotas invalīdiem, no rīta tās ir jāatstāj, bet, ko darīšu pa dienu, nevienu neinteresē,” stāsta rīdzinieks. Viņš saka paldies draugam Jānim Bušmanim, bez kura atbalsta nespētu pilnīgi neko. Jānis viņam palīdzējis nokļūt līdz atbildīgajiem dienestiem, lai varētu nokārtot nepieciešamos dokumentus invaliditātes grupas saņemšanai, pasūtīti arī jauni invalīdu ratiņi. Tāpat viņš palīdzējis, piegādājot ēdienu.

Draugs viņu nogādājis Rīgas domes Sociālajā dienestā Brīvības ielā, lai prasītu palīdzību. “Tur mums teica – palīdzēsim, viņam būs kur gulēt, būs vieta Maskavas ielā 208. Brauciet!” tas skanēja tā, it kā vieta jau būtu sarunāta. Taču Maskavas ielā, kur atrodas patversme, Vili neņēma pretī, jo viņš ir invalīds. “Kad ieradāmies patver­smē, tur ieraudzīja manu kāju un uzreiz teica – kā tad viņš pārvietosies, kā tiks uz otro stāvu, kur ēdināšana,” stāsta Vilis. Viņš, tāpat kā Jānis, uzskata, ka tā ir cilvēka futbolēšana no viena dienesta pie otra un tas nav pieņemami.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. musu ieredni tacu vienmer parstradajusies muzigi darba par daudz alga par mazu. viniem tas ir nosedet savas stundas un atbildibas nekadas.musu. valsti cilveks ir vajadzigs tikai tad ja maksa nodoklus .parejais .pie kajas ka tik nauda nak

 2. Cik ciniski! Invalīdam pašam uz vienas kājas jāaplēkā n-tās iestādes, kuras viņu futbolē. Un citi ierēdņi viņu vēl apvaino – nespēja patversmē uzlekt uz otro stāvu, tātad – alkoholiķis! Žurnālistiem lūdzu uzmanīgāk lietot apzīmējumu “sirmgalvis”. Šim cilvēkam ir tikai 55 gadi, tātad, pēc mūsu valsts politikas – ja nebūtu invalīds, būtu sprauns jauneklis darbaspējīgā vecumā. Un kāpēc LA šo aktuālo rakstu tik ātri izņēma no savas mājaslapas?

 3. Vecim 55 gadi, bet darba stāžs 16 ! Tā jocīgi. Cietumā sēdēja vai? Padomju laikos jau tāpat slaistīties neļāva. Par meitu arī diez vai likās zinis, tāpēc nav no kā palīdzību gaidīt. Vienkārši kārtējais parazīts, kas prot tikai prasīt, viņam nav kur dzīvot, viņam pienākas… Nemaz nav tādu žēl, lai dzīvo kaut patiltē!

 4. kādreiz es gāju pa valsts iestādēm skaidroties,kāpēc latviešus neņem dzīvokļu rindā.Man paskaidroja,ka iebraucējiem krieviem Latvijā nekā neesot un tāpēc viņiem jādod dzīvokļi un mazdārziņi ap Rīgu.Tagad atkal jāuzņem migranti.Kāpēc valsts birokrātija ir tik atsaucīga pret sveštautiešiem.Vai tā atkal izrādīšana kā savulaik pret Kremli un tagad pret Briseles birokrātiju.

 5. Pat patversmēs trūkst vietas, ir rindas uz pašvaldību dzīvokļiem, rindas, ko viena cilvēka dzīves laikā izstāvēt nevar, tad kā nodrošinās tos simtus un vēlāk tūkstošus ar labiekārtotiem mājokļiem? Kas būs, ja viņi nesaņems to, par ko maksāja. Viņi prasīs, un loģiski – ja Latvijas valdība iesaistās, tātad arī tā ir šajā biznesā. Ja prasības nepildīs dumposies, ja gribēs ierobežot – rasisms.

 6. Bēdīga ir tā sociālo dienestu kārtība – nekārtība, bet vai kungs 55 gadu vecumā ir ,,sirmais kungs” un ko viņš pats darījis, lai, būdams vēl spraunos gados, saglabātu veselību un tagad paļautos tikai uz palīdzību no malas? Daudz mums tādu ,,dzīves notrallinātāju” saradies! Ne ģimenes, ne bērnu, ne radu rakstu! Forši!

  • cilvēkam – nelaime, palicis bez kājas! nu ko var runāt, katram var kāda nelaime gadīties un ko tad? vai uz ielas jādzīvo?

 7. cuciba,te tukstosiem melnajiem sāks palidzet bet musu pasu pilsoņiem jādxivo uz ielas!!! Sitos visus birokrātus un meļus ziepēs!!!!

 8. smagā artēlerija-valsts birokrātija

 9. Lūk, par ko ir jāuztraucās un kam nepieciešama palīdzība. Par to ir jākliedz un jābāž acīs bezmugurkaulniekiem no valdībiņas, kuriem izrādīšanās ir svarīgāka, nekā savu pienākumu pildīšana

 10. nav jau bēglis kuram paplāti pienes bet parasts latviešu invalīds uz ielas!
  rieb šita viss…

Draugiem Facebook Twitter Google+