Uncategorized

Taifūns “Bopha” virzās atpakaļ uz Filipīnām 0

Taifūns “Bopha”, kas Filipīnu dienvidos šonedēļ izraisīja vairāku simtu cilvēku nāvi un desmitiem tūkstošus cilvēku atstāja bez mājām, ir mainījis kustības virzienu un atkal virzās uz Filipīnu pusi, sestdien paziņoja meteorologi.

“Bopha” svētdienas, 9.decembra, rītā plosīsies blīvi apdzīvotās valsts galvenās salas Luzonas ziemeļos, kur taifūna vēja ātrums sasniegs nepilnus 45 metrus sekundē, brīdināja valsts meteodienests.

Filipīnu civilās aizsardzības dienesta direktors Benito Ramoss uzsvēra, ka gaidāmas arī spēcīgas lietavas, tādēļ cilvēkiem ir jāievēro drošības pasākumi.

Sestdien taifūna centrs atrodas 230 kilometrus uz rietumiem no salas ziemeļu pilsētas Sinaitas, informēja meteorologi, piebilstot, ka taifūns lēnām virzās ziemeļaustrumu virzienā.

Jau vēstīts, ka Taifūnā “Bopha”, kas otrdien plosījās Filipīnu dienvidos, bojāgājušo skaits ir sasniedzis vismaz 548, bet vēl vismaz 500 cilvēki tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. 212 tūkstoši cilvēku palikuši bez pajumtes, liecina civilās aizsardzības dienesta apkopotā informācija.

Taifūna centrs otrdienas rītā sasniedza sauszemi Mindanao salā, kur tas izgāza kokus un nopostīja mājas. Trešdienas naktī taifūns kļuva vājāks un sāka virzīties uz Dienvidķīnas jūru, palēnām zaudējot savu spēku.

Taifūna vēji, kuru stiprums brāzmās bija līdz 58 metriem sekundē, sagrāva tūkstošiem mājokļu un citu ēku. Valdība ir lūgusi palīdzību Starptautiskajai Migrācijas organizācijai, lai uzceltu pagaidu mitekļus taifūnā izdzīvojušajiem.

LA.lv