×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. marts, 2016
Drukāt

TDA “Dancis” griezīsies jubilejas virpulī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Atzīmējot 70 gadu jubileju, Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis “Dancis” aicina uz trim jubilejas koncertiem, kuri notiks 20. martā Valmieras Kultūras centrā, 3. aprīlī Liepājas Olimpiskajā centrā un 18. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā, LA.lv pastāstīja kolektīvā.

Kā norāda “Danča” mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis, “mēs varam lepoties ar saviem slavenajiem vadītājiem šo gadu garumā – Hariju Sūnu, Uldi Žagatu un Alfrēdu Spuru. Un ne tikai lepoties, bet cieņā un godā turēt viņu atstāto deju mantojumu”. Tieši tādēļ “Danča” jubilejas koncertos šo horeogrāfu veidotās un tautā iemīļotās dejas izdejos vairāku paaudžu dančinieki – gan Alfrēda Spuras laika dejotāji, gan vidējās paaudzes “Dancis”, gan jaunais “Dancis” – šā laika jaunieši.

Jubilejas koncerta programmā iekļautas arī horeogrāfu Helēnas Tangijevas-Birznieces, Irēnas Strodes, Ritas Spalvas, Jāņa Ērgļa, Jāņa Purviņa, Ernesta Spīča u.c. veidotās horeogrāfijas.

Stingrais pamats, ko “Danča” vēsturē ielikuši tā vadītāji un visu paaudžu dejotāji, ir ļāvis attīstīties un veidoties deju ansambļa jauno horeogrāfu rokrakstam. Tālab koncertos redzēsiet arī dančinieku pašu radītās dejas – savam ansamblim tās veidojuši Egils Polis, Artis Puriņš, Vilnis Birnbaums, Krišjānis Šimis un Sandra Kauranena.

Uz koncertu operā biļetes pārdotas, uz abiem pārējiem koncertiem biļetes cenā no 5 līdz 10 eiro ir nopērkamas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+