Tehnika
Auto un moto

Tehniskās apskates naktis 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Ņemot vērā autovadītāju lielo interesi, Latvijas autoparka īpatnības un braukšanas apstākļus, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) jau piekto gadu piedāvā bezmaksas vieglo transportlīdzekļu diagnostiku pasākumā “Tehniskās apskates nakts”. Šogad auto bez maksas tiks pārbaudīti Gulbenē, Talsos, Daugavpilī un Rīgā.

Tehniskās apskates nakts devīze ir nemainīga – “Mēs par drošu auto!”. Šā gada jaunums – Gulbenes, Talsu un Daugavpils CSDD nodaļās bezmaksas auto diagnostiku varēs veikt tikai pēc iepriekšēja pieraksta, lai samazinātu gaidīšanas laiku un dotu iespēju vairāk laika veltīt citām pasākuma aktivitātēm. Pierakstīties iespējams, izmantojot CSDD e-pakalpojumus (e.csdd.lv), vai arī autovadītājam ierodoties CSDD nodaļās.

Gulbenē šis pasākums notiks 29. jūlijā, Talsos – 13. augustā, Daugavpilī – 20. augustā un Rīgā – 27. augustā. Iepriekšējos gados šā pasākuma ietvaros auto diagnostika tika veikta gandrīz pieciem tūkstošiem automašīnu visos Latvijas reģionos. Šo auto vidējais vecums bija ap 10 – 15 gadiem, 80% no tiem tika atklāti lielāki vai mazāki defekti. Galvenās atklātās problēmas saistītas ar ritošo daļu, bremžu sistēmu un auto gaismām.

Latvijas autoparka vidējais vecums ir ap 13 gadiem, tas ir ievērojami vairāk nekā vidēji Eiropā, kur automobiļu vecums ir 6 – 8 gadi. Latvijā katra otrā automašīna tehniskajā apskatē ir ar bojājumiem, kas norāda, ka ikdienā par auto ir jārūpējas rūpīgāk un regulārāk. Katru dienu tehniskajā apskatē tiek atklāti satiksmes drošībai īpaši bīstami bojājumi, piemēram, bremžu sistēmas defekti.

LA.lv