×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. augusts, 2015
Drukāt

Tehniskās apskates nakts Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamā TA nakts notiks 28. augustā Daugavpilī.

Pagājušās nedēļas nogalē pasākumā “Tehniskās apskates nakts – 2015” Rīgā, kas ilga gandrīz desmit stundas, pārbaudīti 1159 automobiļi.

Lielākā daļa (953 auto) izmantoja iespēju veikt bezmaksas transportlīdzekļa diagnostiku, bet tehniskās apskates uzlīmi saņēma 206 (jeb 17,8%) spēkrati. Rīgā pārbaudīto automobiļu vidējais vecums bija 16,5 gadi (vidējais Latvijas autoparka vecums ir gandrīz 13 gadi). Vecākais auto, kas naktī ieripoja tehniskās apskates stacijā, bija 1982. gada “BMW 323”, bet jaunākais – pagājušā gada izlaiduma elektromobilis “Volkswagen Up”.

Uz šīm pārbaudēm tiek vestas automašīnas, kas nav speciāli gatavotas tehniskai kontrolei – to īpašnieki vēlas noskaidrot, kas tieši kaiš viņu auto. Tādēļ izbrāķēto spēkratu procents ir krietni lielāks nekā ikdienā, proti, “2” vai “3” vērtējumus saņēma 77% auto. Tehniskās apskates darbinieki visvairāk aizrādījumu izteica par balst­iekārtas bojājumiem, nenoregulētiem lukturiem, bremžu sistēmas bojājumiem, eļļas noplūdi un bīstami nodilušām riepām.

Pēc aptuvenām aplēsēm, pagājušajā naktī tehniskās apskates staciju apmeklēja vairāki tūkstoši interesentu. Vislielākais skatītāju pieplūdums bija uz Jāņa Rozīša “Streetbike Free­style” šoviem, kurā tika “grieztas saulītes”, mesti kūleņi, žonglēts ar uguns bumbām, kā arī lēkts ar motociklu cauri degošam riņķim. Pieprasīti bija arī citi ar satiksmes drošību saistīti informatīvi izklaidējoši pasākumi. Piemēram, “apgāžamajā mašīnā” par drošības jostu lietošanu nepieciešamību pārliecinājās apmēram 400 cilvēku.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+