Latvijā
Sabiedrība

Teikmanis: lielais emigrācijas vilnis uz Lielbritāniju noplacis, daļa domā par atgriešanos8

Foto: LETA

Lielais emigrācijas vilnis uz Lielbritāniju ir noplacis, un ir cilvēki, kas domā arī par atgriešanos Latvijā, LNT raidījumā “900 sekundes” piektdien sacīja Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis.

Precīzas statistikas diemžēl nav, atzina vēstnieks, informējot, ka vēstniecība ir iesaistīta universitātes pētījumā par emigrāciju kopumā. Viņš pauda cerību, ka pētījums dos plašāku un dziļāku ieskatu visā emigrācijas jautājumā.

Viņš teica, ka, tiekoties ar latviešiem Lielbritānijā, sapratis, ka vairāki cilvēki nopirkuši vienvirziena biļeti uz Latviju. Tajā pašā laikā Teikmanis atzina, ka zina arī cilvēkus, kas ir atgriezušies Latvijā un pēc tam tomēr braukuši atpakaļ uz Lielbritāniju.

Nekādu pētījumu par to, cik cilvēku varētu atgriezties Latvijā, nav, taču aptauja starp emigrācijā dzīvojošiem latviešiem liecina, ka varbūt 20% varētu atgriezties.

“Bet tas patiešām ir uz kaut kādām sajūtām balstīts, nevis uz rūpīgiem pētījumiem. Mans iespaids būtu, ka lielākā daļa noteikti neatgriezīsies,” uzsvēra Latvijas vēstnieks, norādot, ka mums jārēķinās, ka Lielbritānijā dzīvo un dzīvos Latvijas izcelsmes britu pilsoņi, kuri strādās un savu dzīvi veidos tur, bet saglabās saikni ar Latviju. Tas noteikti Latvijai ir ieguvums, ja latvieši dzīvo plašajā pasaulē. “Tas ir pluss Latvijai, nevis mīnuss,” sacīja Teikmanis.

Viņš arī atzina, ka valsts programmas maz ietekmē cilvēku izvēli. Ja viņš ir izdomājis, pieņēmis lēmumu, tad atgriežas.

“Vienlaikus esmu dzirdējis, īpaši no tiem, kas ir atgriezušies un pēc tam braukuši atpakaļ, ka tas lielākais akmentiņš lido [Valsts ieņēmumu dienesta] VID dārziņā,” uzsvēra vēstnieks, paskaidrojot, ka cilvēkiem ir iespēja salīdzināt. Kaut arī Lielbritānijas iestādes ir ļoti konservatīvas, un pakalpojumi tiek sniegti ārkārtīgi ilgā laikā, būtiska ir attieksme pret cilvēkiem. Cilvēks, sastopoties ar VID, sajūt uzreiz sevi kā noziedznieku, atzina vēstnieks, kurš daudz dzirdējis šādas atsauksmes, tiekoties ar Lielbritānijā dzīvojošajiem Latvijas pārstāvjiem.

Teikmanis norādīja, ka VID būtu jāpadomā par savu darba kultūru un saskarsmes kultūru.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Prusaki burgeros!”Policija aiztur viltvārdi “McDonald’s” formastērpā
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Mērķtiecīgi gāja, plēsa, lauza!” Zagļi ielaužas baznīcā Rīgā
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizturēts “ādas jaku” izvirtulis – jaunietis no Ogres
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Publicēts video, kā sagrāba britu tankkuģi
17 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Atkritumu tarifi “kāpj debesīs”: sitiens “pa maku” būs nenovēršams
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Fukusimas AES tuvumā pirmo reizi 8 gadu laikā atpūtniekiem atvērta pludmale
31 minūtes
LE
LETA-INTERFAX
Pasaulē
Maskavas centrā 21,5 tūkstoši cilvēku pieprasa brīvas un godīgas vēlēšanas
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Rojas dabas takā izveidoti septiņi virtuālie skatu torņi
1 stunda