×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Teroraktu draudu dēļ slēgtās ASV vēstniecības neatsāks darbu līdz 10.augustam

LETA/AFPLETA/AFP

Teroristiskās organizācijas “Al Qaeda” draudu dēļ Tuvajos Austrumos un Āfrikā slēgtās ASV vēstniecības neatsāks darbu līdz 10.augustam, svētdien paziņojušas amatpersonas.

ASV Valsts departaments skaidroja, ka šāds lēmums pieņemts piesardzības apsvērumu dēļ.

Slēgtas būs 19 vēstniecības un konsulāti, proti, 15 no svētdien slēgtajām diplomātiskajām pārstāvniecībām un vēl četras citas pārstāvniecības.

“Tas neliecina par jaunu draudu straumi, vienīgi liecina par mūsu apņēmību ievērot piesardzību un spert atbilstošus soļus, lai pasargātu mūsu darbiniekus, tostarp vietējos darbiniekus un mūsu iestāžu apmeklētājus,” norādīja departamenta pārstāve Džena Psaki.

Jau ziņots, ka svētdien galvenokārt Tuvo Austrumu reģionā tika slēgtas 25 Savienoto Valstu diplomātiskās pārstāvniecības.

Lēmums uz laiku slēgt vēstniecības tika pieņemts, balstoties uz pārtvertu “Al Qaeda” iekšējo saziņu par uzbrukuma plānošanu. ASV kongresmeņi, kuri tika iepazīstināti ar izlūkdienesta sagatavoto ziņojumu, atzina, ka tas ir nopietnākais, kādu viņiem nācies redzēt pēdējo gadu laikā.

Kongresa pārstāvju palātas Iekšzemes drošības komitejas vadītājs Maikls Makols norādīja ka tie, iespējams, ir konkrētākie un ticamākie draudi kopš 2001.gada 11.septembra terorakta.

Viņš norādīja, ka draudi attiecas uz tuvāko laiku, iespējams, ramadāna pēdējo nakti.

Demokrātu kongresmenis Dačs Rupersbergers telekanāla ABC raidījumā “This Week” norādīja, ka augsta ranga kaujinieki no “Al Qaeda” Arābijas pussalas atzara acīmredzot gatavo vērienīgu teroraktu.

Arī ASV apvienotās štābu priekšnieku komitejas vadītājs Mārtins Dempsijs “ABC News” atzina, ka šoreiz draudi ir daudz konkrētāki nekā citas reizes.

Lai gan precīzs mērķis nav zināms, “nodoms šķiet skaidrs. Nolūks ir uzbrukt Rietumu, ne tikai ASV interesēm,” atklāja Dempsijs.

ABC, atsaucoties uz kādu anonīmu ASV amatpersonu, ziņoja, ka “Al Qaeda”, iespējams, varētu izmantot pašnāvniekus spridzinātājus, kuriem sprāgstvielas implantētas ķermenī.

Drošības apsvērumu dēļ līdz sestdienai paliks slēgtas ASV pārstāvniecības Abū Dabī, Ammānā, Kairā, Rijādā, Zahrānā, Džidā, Dohā, Dubaijā, Kuveitā, Manāmā, Maskatā, Sanā, Tripolē, Antananarivu, Budžumburā, Džibutijā, Hartūmā, Kigali un Portluī. Nestrādās diplomātiskās pārstāvniecības arī Madagaskarā, Burundi, Ruandā un Maurīcijā.

Savukārt darbu atsāks svētdien slēgtās vēstniecības un konsulāti Afganistānā, Alžīrijā, Bangladešā, Mauritānijā, Irākā un Izraēlā.

Sevišķi liela uzmanība pievērsta drošībai Jemenas galvaspilsētā Sanā, kur svētdien savas vēstniecības slēdza arī Lielbritānija, Francija un Vācija.

Lielbritānija nolēmusi, ka tās vēstniecība Jemenā paliks slēgta līdz musulmaņu svētā mēneša ramadāna noslēguma svētku beigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+