×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Teroristi par ķīlniekiem tur vairākus miljonus mūsu pilsoņu. Saruna ar Ukrainas vēstnieku (16)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

“Esmu gatavs tikties un izskaidrot ikvienam Ukrainā notiekošo. Šobrīd Ukrainā norisinās Krievijas izvērsts hibrīdkarš pret mūsu valsti. Tas, ka Krievija šo klātbūtni noliedz, neko nemaina, jo visa civilizētā pasaule zina, ka Krievijas armija atrodas Ukrainas teritorijā,” saka jaunais Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgens ­Perebijnis. Ar viņu sarunājās žurnālisti Māris Antonevičs un Ģirts Vikmanis.

M. Antonevičs: – Vai esat jau iepazinies ar nupat ievēlēto Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni?

– Nedēļu pirms ievēlēšanas man bija iespēja iepazīties ar Vējoņa kungu Rīgas lidostā, kad viņš kopā ar Ukrainas aizsardzības ministru atgriezās no Lietuvas. Toreiz man ar viņu bija īsa un patīkama saruna, taču ceru drīzumā tikties ar viņu jau kā ar Latvijas prezidentu. Sekoju līdzi debatēm Saeimā un prezidenta ievēlēšanas procesam. Ukrainas jautājumi ieņem būtisku lomu Latvijas politikā. Lielākajā daļā Latvijas politiskās vides valda izpratne par notiekošo Ukrainā un ir izteikts atbalsts mūsu valsts teritoriālajai vienotībai. Latvija ir ciešs Ukrainas draugs un partneris.

– Tajā pašā laikā “Saskaņas” prezidenta amata kandidāts Sergejs Dolgopolovs izteicās, ka viņš nezinot, kas notiek Ukrainā, tāpēc nevarot izteikties.

– Esmu gatavs tikties un izskaidrot ikvienam Ukrainā notiekošo. Esmu gatavs to skaidrot arī jūsu laikraksta lasītājiem. Šobrīd Ukrainā norisinās Krievijas izvērsts hibrīdkarš pret mūsu valsti. Sākumā Krievija okupēja Krimu, bet pēc tam tika okupēta daļa Donbasa, kur atrodas Krievijas armijas regulārās vienības. Tas, ka Krievija šo klātbūtni noliedz, neko nemaina, jo visa civilizētā pasaule zina, ka Krievijas armija atrodas Ukrainas teritorijā. Kas vēlas redzēt pierādījumus, tos ieraudzīs. Vienīgie, kas neredz šos pierādījumus, ir Krievijas valdošā elite.

– Diemžēl, kā nupat secinājām, arī Latvijā ir cilvēki, kas tos neredz. Turklāt Saeimā!

– Tie, kuri vēlas, ieraudzīs! Pierādījumi Krievijas spēku klātbūtnei ir pieejami internetā. Ir Krievijas algotņu un karavīru stāsti par karošanu Ukrainā, daudz fotogrāfiju un satelītattēlu, nesen arestēto Krievijas speciālo uzdevumu vienības karavīru liecības. Ukrainas austrumos atrodas jaunākie Krievijas tanki un citi ieroči. Tā ir tāda tehnika, kas nav bijusi Ukrainas bruņojumā. Pierādījumu ir pietiekami, tādēļ tagad nav jārunā par tiem, bet gan par to, ko darīt tālāk, lai apturētu Krieviju un liktu tai cienīt Ukrainas teritoriālo vienotību. Vēsturē esam piedzīvojuši, ka valstis cita pret citu pasludina karu, taču šobrīd Krievija pret Ukrainu izmanto jaunu kara paveidu – hibrīdkaru. Sākumā to izmēģināja Krimā, ievedot “zaļos cilvēciņus” un apgalvojot, ka tie nav Krievijas karavīri, bet pēc Krimas okupācijas un aneksijas jau atzina, ka tie bijuši Krievijas spēki. Ukrainas austrumos Krievijas regulārā karaspēka karavīri no apģērba noņēmuši uzplečus un no tehnikas – pazīšanās zīmes. Tiek apgalvots, ka Donbasā darbojas “tautas zemessargi”. Taču viņu rīcībā ir tāds militārās tehnikas daudzums, ka to apskaustu pat vidēja lieluma Eiropas valsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Patiesība nepatīk? Nožēlojami

 2. 1) Uz Jums šāva? Pie Jums kijeviešiem mājās ar ieročiem ienāk un šauj kā kijevas hunta Donbasā?
  2) Mājā, kurā ir teroristu – jānošauj visi ķīlnieki kā kijevas hunta Donbasā?

 3. potrošeno, kāpēc karojat Donbasā? Tur krievu armija. Kāpēc nekarojat Krimā? Tur patiešām krievu armija.

  Cik debīlu cilvēku Latvijā, kuri tic, ka kara laikā neatsauc diplomātus? Ja Krievija karotu, tad sen jau kijevā huntu padzītu

 4. Это ж не посол. Это просто дипломатический тимчук какой то. А глазки то у него как растопырины, ужас просто. Врёт, и сам не верит тому, про что врёт. От этого глазки то и растапыриваются

 5. Teroristi jau pieprasa lai Ukrainas valsts viņiem maksa algu un sociāli atbalsta,lai gan tikai viņi ir atbildigi par valsts funkciju bruņotu traucēšanu nelikumīgi kontrolētajā teritorijā un bez Krievijas materiālā un morālā atbalsta viņi jau sen būtu aizbēguši uz Krieviju vai sēdētu filtrācijas nometnēs.

 6. tā dziesmu dzied. protams ka ir ari donbasā kas grib kijevu, bet ne tuvu vairākums. starp citu iedzivotājiem ir atļauts brīvi braukt prom ja tā vēlas, neviens ar varu tur nevienu netur ” par ķīlniekiem” kā te patētiski cenšas pasniegt

  • Tikai nemuldi, ja nezini! Neviens no Donbasa netiek ārā – visi tiek turēti par ķīlniekiem, lai varētu runāt, ka ukraiņi uzbrūk mierīgajiem iedzīvotajiem. Es to varu apgalvot, tāpēc, ka maniem draugiem tur dzīvo paziņas, kas mūs informē par notiekošo. Un, ja būtu uzmanīgi sekojis līdzi presei, tad pamanītu, ka donbasieši, beidzot sadūšojušies, un, sākuši piketēt pret Krievijas teroristiem, pieprasot tiem izvākties no Ukrainas!

   • tie tavi paziņas ir provejuši izbraukt? Atbildēt

    melojot apskaties kaut vai ziņās rādito, caur blokposteņiem brīvi notiek kustība, jebkurš kas nav pretejās puses karotājs var doties kur vien vēlas. protams vienmer jebkurā teritorijā var atrast neapmierinātos kas sarunās visu ko pasūta:)

 7. Nepataeica shis paraziits ,ka vispirms saakuma bija Maidans jeb Ukrainas valsts apveersums un uz taa pamata peec tam steidzams Referendums Krimaa ,lai 65% dziivojoshiem tur Krievien nenotiktu sadedzinaashanas akts ,kaa Odessaa .

  • Kur tādi nelieši kā tu rodas? Ja nezini patiesību, tad labāk paklusē. Tādu neliešu dēļ, kā tu, mēs varam pazaudē arī Latviju. Krimu Krievija gribēja dabūt atpakaļ visu laiku. Tikai PSRS un Janukoviča valdīšanas laikā tas nebija tik aktuāli, jo tāpat tā tika uzskatīta par Krievijas sastāvdaļu. Kad kriminalais nozedznieks – zaglis un nelietis Janukovičš tika gāzts, tad Krievija nolēmi fiksi pievākt Krimu, jo citādi to nekad vairs nevarētu atgūt, ja Ukraina iestātos ES.

   • krievijai vienaldzīga, to intresē tik un vienigu flotes karabāzes tur. kamer tās neviens negrasijās atņemt tikmēr neviens nekonfliktēja, bet asv uztaisija valsts apvērsumu lai šīs bāzes atņemtu, bet pārrēķinājās jo kremlis nolēma savas intreses aizstāvet. un ari krimā pamatā tik krievi vien dzivoja, pašiem sava rada, un vēsturiski nekad nav bijusi ukrainas daļa….. nu nesanāca kā amiši plānoja, tagad ar tavu palidzibu stumj propogandas melus

    • atb: Krima kā tāda Atbildēt

     Nemuldi aplamības! Krimā pamatā dzīvoja tatāri un ukraiņi. Un tikai 15% krievi, kuri nobalsoja par Krimas pievienošanos Krievijai. Ja nezini faktus, tad paklusē! Un nevaino visur ASV. Ja nebūtu ASV, tad pasauli pārņemtu Krievija un Ķīna.

     • Ну это прям открытие. А гуглом пользоваться не умеете что ли, или просто лень?!

     • medijos parādijusies

      jauna rietumu propogandas melu troļļu paaudze, kas ignorē jebkādas patiesibas un vienkārši klaji melo nepieturoties ne pie kādiem faktiem. iepriekšejie vismaz uz kā du saiti netā jotubā atsaucās, lai meligu, bet vismaz atsauci deva, bet nu jau kādu nedeļu parādijušies nospiedoš skaits tādu kas vienkārši muld bez seguma.

   • Ukraina nekad nebus ES , ej izgulies losharik :))))))

Draugiem Facebook Twitter Google+