Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
26. septembris, 2014
Drukāt

Bogustovs, Olte un Meirāns iesaka, kā tēviem pavadīt laiku ar bērniem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai gan pie mums izplatīts stereotips, ka bērnus prot audzināt tikai mammas, Skandināvijas valstīs apstiprināts pretējais. Tēvi spēj pieskatīt pirmsskolas vecuma bērnus tikpat labi, turklāt arī viņiem netrūkst ideju bērna izklaidēšanai un izglītošanai. Arī Mazo ekspertu skola kopā ar pieredzējušiem tēviem piedāvā noderīgus padomus.
„Svarīgi veidot un uzturēt emocionāli tuvas attiecības gan ar mammu, gan tēti. Mirklī, kad bērns aizvien vairāk sāk pētīt pasauli, viņam nepieciešams tēva drošais un racionālais atbalsts. Nereti mazajam ir vieglāk saprasties ar tēti, jo viņu izteikumi ir vienkāršāki un bērnam vieglāk saprotami,” saka Zane Avotiņa, centra „Līna” psiholoģe. „Tēvs ir gan skolotājs, gan iedrošinātājs, jo spēj daudz mierīgāk reaģēt uz bērna veiksmēm un arī neveiksmēm. Pētījumos atklāts, ka bērniem, kuru tēvi sniedz drošu, emocionālu atbalstu un iesaistās viņu audzināšanā, ir labākas sekmes mācībās, kā arī viņi veiksmīgāk pārvalda emocijas un attīsta sociālās prasmes. Novērots, ka viņiem ir mazāk uzvedības problēmu. Tēva iesaistīšanās palīdz bērniem augt drošākiem un paļāvīgākiem, gataviem veidot veselīgas, ilgstošas, drošas un uzticības pilnas attiecības ar vecākiem.”
„Tēvu „štelle” ir iemācīt bērnam praktiskas iemaņas, kas saistītas ar eksaktajām zinātnēm: fiziku, ķīmiju, ģeogrāfiju. Tētis var izskaidrot ar eksperimentiem dažādas dabas parādības un norises. Mammas bērniem piedāvā izklaidējošākas aktivitātes, tēvi izdomā rotaļas ar saimnieciskāku mērķi,” par savu pieredzi stāsta Ansis Bogustovs, TV žurnālists.

Pievienot komentāru

Gribi pilnībā mainīt stilu? Kā spert pirmo soli, iesaka stiliste Una BernatovičaLūdzu, pastāstiet, kas jādara, lai sieviete pilnībā mainītu savu stilu! Kā panākt efektu, lai neviens viņu vairs nepazīst? ILONA KULDĪGĀ
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
LEGO Duplo - Konstruktori pašiem mazākajiem!Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no
Draugiem Facebook Twitter Google+