×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Tiesa atkal atliek Vecrīgas grautiņu krimināllietu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien atkal atlika Vecrīgas grautiņu krimināllietas izskatīšanu, jo arī šoreiz tiesā nebija ieradušies visi 68 apsūdzētie, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Pašlaik tiesas sēdē izsludināts pārtraukums un tiesa lemj, vai lietu sadalīt divās daļās, lai to varētu izskatīt saprātīgos termiņos. Lēmums par turpmāko rīcību tiks paziņots plkst.13.30.

Vairāki apsūdzēto advokāti veltīja pārmetumus apsūdzības izvirzītājiem, norādot, ka procesa virzītājs kriminālprocesu būtu varējis sadalīt jau pirmstiesas izmeklēšanā un ka pašlaik to izdarīt esot gandrīz neiespējami.

Arī lielākā daļa apsūdzēto iebilda pret lietas sadalīšanu. “Esmu pret sadalīšanu. Pants par masu nekārtībām paredz tiesāt masas, tāpēc arguments, ka tiesājamo ir par daudz, neiztur kritiku,” paziņoja viens no apsūdzētajiem.

Tomēr daži no apsūdzētajiem piekrita, ka lietu varētu sadalīt. Viena no iespējām – sadalīt tajos, kas vainu atzīst, un tajos, kas vainu neatzīst, vai arī to varētu sadalīt pa epizodēm.

Tā kā iepriekšējā tiesas sēdē tika nolemts, ka nākamajā sēdē būs jānodrošina aizstāvju piedalīšanās tiem apsūdzētajiem, kuri lūdza to darīt, tiesa rūpīgi pārbaudīja, vai visām personām ir nodrošināta aizstāvība, ja viņi to vēlas.

Vairāku apsūdzēto advokāti nebija ieradušies, taču tam bija attaisnojošs iemesls. Vairāki apsūdzētie arī norādīja, ka izvēlējušies aizstāvēt paši sevi un viņiem pagaidām advokāts nav nepieciešams.

Savukārt viens no apsūdzētajiem tiesai paziņoja, ka ir atteicies no sava advokāta finansiālu grūtību dēļ. Tiesa atgādināja, ka šādā gadījumā valsts viņam var nodrošināt advokātu, taču apsūdzētais no šīs iespējas atteicās.

Jau vēstīts, ka uz tiesas sēdi, kurā tiek skatīta 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņu lieta, ceturtdien nebija ieradušies trīs no 68 grautiņu lietā apsūdzētajiem. Vienu nav izdevies atvest, jo policijai nebija iespējams iekļūt viņa mājā, savukārt apsūdzētais Juris Marnavskis nav ieradies, jo atrodas apcietinājumā Brazīlijā.

Vairāki no grautiņu lietā apsūdzētajiem uz tiesu tika atvesti, saslēgti rokudzelžos. Sēde tika tulkota krievu valodā, jo viens no apsūdzētajiem atzina, ka nesaprot sēdes laikā teikto.

Tiesa jau pagājušā gada 15.novembrī vienreiz atlika Vecrīgas grautiņu krimināllietas izskatīšanu un nolēma, ka uz nākamo tiesas sēdi piespiedu kārtā jāatved tie apsūdzētie, kuri nebija iepriekš ieradušies un nebija devuši tiesai par sevi ziņu.

Šajā krimināllietā apsūdzēti 68 vīrieši par piedalīšanos grautiņos 2009.gada 13.janvārī.

Rīgas apgabaltiesā atrodas vēl vienu grautiņu krimināllieta ‒ šajā lietā pret diviem apsūdzētajiem kriminālprocess bija izdalīts, jo viņi izvairījās no izmeklēšanas. Šo lietu tiesa skatīs 25.janvārī.

2009.gada 13.janvāra vēlā pēcpusdienā Doma laukumā noritēja opozīcijas partijas “Sabiedrība citai politikai” pieteikta protesta akcija, kurā dalību bija pieteikušas vairāk nekā 20 sabiedriskās organizācijas un partijas, kopumā pulcējot aptuveni 10 tūkstošus iedzīvotāju.

Lai arī mītiņš noritēja bez lieliem starpgadījumiem un incidentiem, pēc tā beigām apmēram tūkstotis demonstrantu devās uz Saeimas namu, kur daudzi izsita parlamenta ēkai stiklus, demolēja likumsargu automašīnas un apmētāja kārtības sargus ar dažādiem priekšmetiem, tostarp bruģi, pudelēm un citām drazām. Cieta policijas transports, kā arī vairākas ēkas un veikali Vecrīgā. Traumas guva gan policisti un karavīri, gan grautiņa dalībnieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+