×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

Tiesa ierosinājusi lietu par Strīķes atbrīvošanu no darba KNAB (3)

strike_juta2603

Administratīvā rajona tiesa ierosinājusi lietu pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieces Jutas Strīķes pieteikuma, kurā lūgts atcelt KNAB lēmumu par viņas atbrīvošanu no amata.

Ņemot vērā, ka Strīķe ir lūgusi lietu izskatīt mutvārdu procesā, bet tiesā vēl nav saņemti KNAB paskaidrojumi, pagaidām nav noteikta administratīvās lietas izskatīšanas diena.

Jau ziņots, ka šajā tiesā lēmumus par savu atbrīvošanu pārsūdzējuši arī bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs un Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore.

LETA iepriekš ziņoja, ka KNAB tika veikta reorganizācija un ar biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu tika izveidota vērtēšanas komisija, kas konstatēja, ka četru darbinieku profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem izvirzītajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām.

KNAB 16 darbiniekiem, kuru amata vietas reorganizācijā tikušas likvidētas, tika piedāvāts turpināt dienesta tiesiskās attiecības kādā no KNAB strukturālo izmaiņu rezultātā izveidotajiem amatiem. Vērtēšanas komisija konstatēja, ka darbinieki atbilst jaunizveidotajiem amatiem noteiktajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām, turklāt nevienam no minētajiem darbiniekiem netiek piedāvāts zemāks atalgojums.

Starp iepriekšminētajiem četriem darbiniekiem, ar kuriem dienesta tiesiskās attiecības tiek izbeigtas, ir Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Jurašs, viņa vietnieks Mārtiņš Lode, Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Šikore. Rīkojumu, kas paredz izbeigt dienesta tiesiskās attiecības, saņēmusi arī kāda Juridiskās nodaļas galvenā speciāliste.

Streļčenoka parakstītais rīkojums paredz, ka ar 15.augustu izbeigtas dienesta tiesiskās attiecības ar Jurašu. Rīkojumā norādīts, ka Juraša profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem un vakantajiem amatiem KNAB. Šāds rīkojums izdots saistībā ar birojā nesen veikto reorganizāciju.

Streļčenoks šovasar pirms došanās atvaļinājumā nolēma atbrīvot no amata ilggadējo KNAB darbinieci Strīķi. Viņš bija parakstījis rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu Strīķei. Disciplinārsods ir atbrīvošana no amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. PILNĪGI PAREIZI Troll!!! Partiju politiķi ĻOTI BAIDĀS!!!! Ļ O T I!!!

  2. Nav svarīgi, vai viņa ir Juta vai Anna, bet viņa būtu vislabākā KNAB vadītāja – viņa pazīst drēbi, jūt blēžus pa gabalu un ar troksni prot izvilkt dienasgaismā – tā, lai citiem pārietu vēlēšanās blēdīties. Bet lai Juta vadītu KNAB, ir jābūt politiskā, t.i., politiķu griba, taču partiju politiķi izmisīgi pretosies.

  3. Laba, bet jau pamatīgi apnikusi tēma.

Draugiem Facebook Twitter Google+