Latvijā
Sabiedrība

Tiesa noraida Dravenieces sūdzību par viņas atbrīvošanu no KNAB0

Foto: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien noraidīja Ilzes Dravenieces pieteikumu par viņas atjaunošanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas amatā.

KNAB pārstāve pēc sprieduma komentārus nesniedza, norādot, ka viņa nav pilnvarota tos sniegt.

Draveniece pati uz sprieduma pasludināšanu nebija ieradusies. Pa tālruni viņa aģentūrai LETA sacīja, ka vispirms vēlas iepazīties ar sprieduma motīviem un tad lemt par pārsūdzēšanu.

Šis spriedums ir pārsūdzams 20 dienu laikā Rīgas apgabaltiesā. Motivēts spriedums būs pieejams 4.aprīlī.

Kā ziņots, Draveniecei KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks pagājušajā gadā piemēroja divus disciplinārsodus. 27.jūnijā viņai par nolaidīgu amata pienākumu pildīšanu un amata pienākumu nepildīšanu tika noteikta mēnešalgas samazināšana, bet 19.septembrī par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu viņa atbrīvota no amata.

Draveniece bija viena no trīs amatpersonām, kura pagājušajā gadā izpelnījās KNAB vadības kritiku par darbu 2012.gadā. Streļčenoks viņu bija novērtējis ar E līmeni, kas nozīmē, ka viņas darba izpilde nesaskan ar prasībām attiecīgajā nozarē, visās jomās nepieciešami būtiski un tūlītēji uzlabojumi. Pārējās divas kritizētās amatpersonas bija bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe un Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece.

Dravniece Streļčenoka lēmumu apstrīdēja tiesā. Administratīvā rajona tiesa pērn oktobra vidū atteicās pieņemt Dravenieces pieteikumu, kurā viņa pārsūdzējusi KNAB priekšnieka lēmumu par viņas atbrīvošanu no amata. Pieteikums netika pieņemts, jo KNAB priekšnieka rīkojums izdots privāto tiesību jomā un tā pārbaude nav pakļauta administratīvajai tiesai. Draveniece vērsās Augstākās tiesas Senātā, taču arī šīs tiesu instances lēmums bija viņai nelabvēlīgs. Tad Draveniece vērsās Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Saistītie raksti

Kā ziņots, pēc tam, kad pērn 19.septembrī tika atbrīvota Ilze Draveniece, viņas vietā par pienākumu izpildītāju tika nozīmēta cita darbiniece, taču arī tā no darba esot aizgājusi. Vieta tukša nepalika, un tika nozīmēta jauna pienākumu izpildītāja, taču arī tā pirms pāris nedēļām pēc pašas vēlēšanās KNAB atstāja, liecina LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja amatu varētu piedāvāt Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes Juridiskā biroja Normatīvo aktu analīzes un izstrādes nodaļas priekšniekam Intaram Opolajam.

LA.lv