×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Tiesībsargs: bezbērnu nodeva ir absurds un atgādina okupācijas periodu (24)

Foto - LETAFoto - LETA

Bezbērnu nodeva ir absurda ideja, uzskata tiesībsargs Juris Jansons, komentējot Saeimas deputāta Imanta Parādnieka (NA) ideju par bezbērnu nodevu.

“Bezbērnu nodoklis atgādina padomju laikus, okupācijas periodu, kur bija šāds nodoklis. Attiecīgie politiķi ir mazliet kaut ko sajaukuši, jo demogrāfisko situāciju ar represīvām metodēm mēs neuzlabosim,” sacīja Jansons.

Birojam pagaidām vēl nav lūgts sniegt savu atzinumu par šo priekšlikumu, bet tiesībsargs atzina, ka tas ir absurds.

“Tas izklausās pēc absurda. Tā vietā, lai veicinātu sociāli ekonomisko tiesību nodrošināšanu, kā tas ir paredzēts Satversmē un starptautiskajos dokumentos, ko Latvija ir apņēmusies, tiek iets pilnīgi nepareizs ceļš,” viņš norādīja.

Jansons uzsvēra, ka mēdz būt dažādi iemesli, kāpēc ģimenēs nav bērnu.

“Pieņemsim, ja bērni nevar būt objektīvu iemeslu dēļ, tīri fiziski, tad kāds bezbērnu nodoklis? Varbūt ir situācija, ka ģimene pieņem lēmumu neradīt bērnus kādu ģenētisku problēmu dēļ,” minēja Jansons.

Jau vēstīts, ka trešdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Nodokļu politikas apakškomisijas sēdē Parādnieks nāca klajā ar vairākām iniciatīvām. Viena no tām paredz ieviest papildus “solidaritātes likmi” valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksām 0,5% apmērā kā bezbērnu nodevu. Pēc viņa sniegtajām aplēsēm, tas dotu 10 miljonus eiro gadā.

Viņš sēdē klāstīja, ka Vācijā bezbērnu nodoklis ieviests 2005.gadā kā 0,25% piemaksa pie veselības aprūpes apdrošināšanas. Darba devējs maksājot 0,85%, bet darba ņēmēji, sākot no 23 gadiem, vēl klāt maksā 0,25% par to, ka viņiem nav bērnu.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. kur palikuši citi komentari? Cenzūra nostrādājusi perfekti.

 2. Bezbērnu nodoklis tas ir stulbuma kalngals. Ne jau ar represijām dzimstību palielinās. Viss kaut kā no otra gala tiek domāts. Palieliniet atvieglojumus par apgādībā esošu bērnu, maksājat bērnu naudas normālas, lai aug bērni ģimenēs, kas grib bērnu, kas tos var radīt. Tāpat kā tā pensiju maksāšana. Cilvēks, kas tagad strādā, tagad maksā pamatīgums nodokļus, pats sev uzkrāj pensiju, pats sev maksās pensiju nevis kāda cita mazbērni un mazmazbērni. Bet ja tagad cilvēks nemaksā nodokļus, tad arī tas, ka viņam būs bērni un mazbērni, nenodrošinās viņam nekādu pensiju. Valstī nauda vienkārši tiek tērēta labu laiku uz priekšu.

 3. pats interesantākais jau ir tas tiesībsargs, kas jēdziemu “okupācija” sasaista ar bezbērnu nodokli, bet par faktiskās okupācijas sekām un tās likvidēšanu – nekad un ne vārda…!

 4. Bērns tā ir katra cilvēka brīva izvēle.Es pat teiktu, egoisms.Jā, man ir bērni, es viņus gribēju un cenšos, lai viņi būtu laimīgi.Jā, atļavos tikai divus, jo sapratu, ka vairāk nevarēšu pavilkt, jo paļāvos tikai uz sevi un bērnu tēvu.Tagad viņi izauguši.Ir viens mazbērns, otru, diemžēl, nevar atļauties, jo dzīvojam valstī un laikmetā, kad grozies kā gribi, bez naudas neesi nekas.Otra bērna ģimene saka, ka ļoti žēl, bet viņi ar saviem neprognozējamiem ienākumiem nevar atļauties pat vienu bērnu.Par ko viņiem jāmaksā nodoklis, par to, ka ir saprātīgi, ka ir atbildīgi, ka nevairo nelaimīgus cilvēkus?Pat dzīvniekus nedrīkst ņemt, ja nevari tos uzturēt.Kur nu vēl bērnus.Un nekādi neatbalstu tās daudzbērnu māmiņas, kuras kliedz, ka ir dzemdējušas, audzinājušas uutt, ka viņu bērni man pensiju maksās. Muļķības!Es savu pensiju esmu atliektiem galiem nopelnījusi milzu nodokļus maksājot, pretī nesaņamot neko!Es negribu, ka maniem bērniem jāmaksā par citu izklaidēm un egoismu, radot bērnus.Parādnieks, izskatās, grib kļut par valsts galveno ginekologu, kas noteiks, kurai abortu taisīt, kurai dzemdēt.Vēl atliek kvotas ieviest uz dzimumakta biežumu!Sāc, Parādniek, domāt kā valstī attīstīt uzņēmējdarbību, kā atbalstīt jaunās ģimenes, sāc viereiz strādāt, nevis imitēt darbu ar lētu populismu.

 5. Ko tas tiesībsargs te sprēgā, tad jau JEBKāDI NODOKļI ir okupācijas laika palieka! Tiesībsargs labi iemācījies nodarboties ar demagoģiju un bieži jauc cilvēka tiesības ar viņa pienākumiem, absolutizējot pirmos un ignorējot otros. Ja ģimenei būs objektīvi iemesli un tādus var brīvi konstatēt mūsdienu medicīna, kādēļ nevar būt bērni, neviens likums viņiem šādu nodokli neliks maksāt un tiesībsargs to zina, bet dzen te demagoģiju. Kāpēc Vācijā tas nav cilvēktiesību pārkāpums, bet mums, lūk, ir? Tāpēc, ka
  mums valsts amatos nereti sēž nevis tautsaimnieki, bet diletanti.

 6. .................... Atbildēt

  NA vispār absurda partija

 7. Esmu ar mazu algu, dzīvoju pussabrukušā 1 istabas dzīvoklītī, esmu neglīts, ne pārāk gudrs, bez savas mašīnas un īpašumiem – neviena ar mani negrib precēties un neviena mani negrib kā bērna tēvu. Un man vēl būs jāmaksā nodoklis!! Kāpēc tāda netaisnība, Dievs?

 8. Mūsu valstī ir daudz absurdu- nodokļu iekasešana no zem iztikas minumuma naudām,pabalstu maksašana situētam personam,apdrošinašanas atlīdzību izmaksas aizliegums pensionētiem arodinvalīdiem,lidojošas ēkas utt.,bezbērnu nodoklim ar okupantiem ar okupāciju ir maz sakara,okupācijas varas iestādes rūpējas par līdzināšanos ar veco Eiropu,pretēji savvaļā palaistajiem okupantu dienderiem.

 9. Laikam pirmo reizi kategoriski nepiekr;itu Jansona kungam.
  I.Parādnieka ideja ir laba, tā jau ir daudzās valstīs, piemēram Vācijā.
  Jo kādēļ gan vieniem būtu “jāizvēlas” savas paša intereses it kā piebremzēt, veltot daļu dzīves bērniem(kas gan nav zaudējums, bet visās nozīmēs milzīgs ieguvums!!), lai kupla nākamā paaudze, kas cita starpā, vienīgie maksās pensijas(arī bezbērnu tipiņiem)?
  Tādēļ Solidaritātes likme ir taisnīga un loģiska, ar ko bezbērnu pilsoņi, paši(nevis uz bērnu ģimeņu rēķina!) nodrošina sev pensijas.
  Man ir 3 bērni + 3 mazbērni…

 10. Jā, bērns, protams, IR katra cilvēka IZVĒLE, bet tā ir arī ļoti liela atbildība, tie ir arī ļoti lieli izdevumi attiecībā pret mūsu – parasto cilvēku algām (līdz 1000 EUR). Pareizi, kāpēc es dzemdēju vairākas reizes, sev tik ļoti daudz ko liedzu, mani bērni izaugs un sāks maksāt nodokļus to cilvēku pesnijām, kuri visu dzīvi dzīvoja trallinādami? Drīzāk vajag normālu pabalstus līdz 3 gadu vecumam.

 11. Smuks vīrietis tas Jansons. Žēl, ka precēts.

 12. ja ieviesīs, tad Latvijā drīz būs pilns ar ķīniešiem, jo viņu dzimetnē vēl ir daudzbērnu nodoklis

 13. Katrai matei par katru jaunpiedzimuso bernu….. Tas jau valstij nav daudz ko maksat par ieguldijumu nakotnei.

 14. Tiem kam nav bērnu, ja negrib maksāt, lai adoptē. Bērni ir mūsu valsts nākotne, negribi vairoties, bet dzīvot kā egoists, tikai sev, sev un savām iegribām, tad maksā, par luksu un nečīksti.

  • Ja es nevēlos bērnus ,tad man viņu nav.Kādēļ man jāadoptē vai jāmaksā nodoklis?Vai es nedrīkstu dzīvot kā gribu?

  • Ja tev izgriezīs pautiņus vēža dēļ,cik bērnus tu gribēsi adoptēt,profesor?

  • Es straadaaju un maacos.
   Es meeginu savilkt galus, lai vareetu izdziivot un nodrosinaat sev labaaku naakotni.
   Es neesmu egoiste, es netralinu un es pat lloti veelos beernu, bet es tagad to nevaru atlauties un taadu kaa es cilveeku Latvijaa ir daudz.
   Tas nav taisniigi, ja pienem taadus likumus un nodoklus, tad jau par beerniem vispaar var aizmirst, jo tu nevari pat tarastos reekinus nomaksaat…
   Kaada jeega sadzemdeet un peec tam pamest.
   Jaaveido vesela un normaala jaunaa paauze, nevis depresiivu dzeeraaju…
   Lai domaa kaa uzlabot situaaciju, nevis tik piedzet visaadus nodoklus…

 15. Tiesībsargs ir nedaudz tērēts. Man ir bērni, ar tiem ir saistīti lieli izdevumi, bērni izaug un sāk nodokļos maksāt mūsu pensijām, gan manām, kam ir bērni, gan tā, kuram nav bērnu un kurš visu nopelnīto varēja tēŗēt tikai sev.
  Parādnieks pareizi ierosina, bet tiesībsargu nomainīt pret normāli domājošu. 25 gadi sam brīvā valstī, un stāstīt kaut ko par vecajiem laikiem ir idiotisms!

  • Jefiņš paliek Jefiņš. Bērni dzimst citiem no mīlestības, bet tev izklausās tas noticis mantkārīgos nolūkos, lai būtu vecumdienās no kā prasīt atpakaļ izdoto naudu.

 16. bet daudzbērnu nodeva? arī absurda ideja?

 17. tā sajūta, ka deputāti dzīvo stipri iluzorā pasaulē, pilnīgi atrauti no realitātes, manī rosina pieņemt nopietnu lēmumu pamest šo valsti. stāsts nav par to, ka es to vēlos, jo mani viss patiesībā apmierina, esmu laimīgs un apmierināts ar visu, bet šīs savdabīgās likuma normas, traktējumi, nodokļu, izglītības un veselības politika manī raisa jautājumu -HHAAALLLOOOOO, DEPUTĀTI???? JŪS KUR DZĪVOJAT???? NESPĻAUJIET AKĀ, NO KURAS PAŠIEM JĀDZER!!!!!

  • Ar tadu trolisku komentaru Atbildēt

   Tas ES te nevienam nav vajadzigs iznemot savai trolu bandai. Saprotams, ka tiesibusargam ir taisniba saja lieta bet Trolis ES mudina plinti mest krumos un uzdot cinu ta atstajot lauku ienaidniekam bez saviena.

 18. par to var strīdēties Atbildēt

  Zinu bezbērnu pāri,kas tādu nodokli maksātu ar prieku, jo viņi jūtas nepielnvērtīgi ar to,ka ne sev ne valstij nav devuši pēcnācējus

Draugiem Facebook Twitter Google+