×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Tiesībsargs: norma, ka valsts īpaši aizsargā bez vecākiem palikušos bērnus, netiek ievērota (1)

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Konstitucionālā norma par to, ka valsts it īpaši aizsargā tos bērnus, kas palikuši bez savām bioloģiskajām ģimenēm, netiek ievērota, pārbaudē par bērnu tiesību pārkāpumiem ārpusģimenes institucionālajā aprūpē secinājis Tiesībsarga birojs, par to Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” ceturtdien pastāstīja tiesībsargs Juris Jansons.

Viņš sacīja, ka, apsekojot 21 no nepilnām 30 bērnu ārpus ģimenes aprūpes iestādēm, secināts, ka bērnu likteņi tajās tiek sagrauti un viņu dzīves perspektīva tiek veidota traģiska un bezcerīga.

Tiesībsargs norādīja, ka šo bērnu izglītības jomā tiek izvēlēts vienkāršākais ceļš, viņi tiek nosūtīti uz internātskolām, kas bieži vien ir tālu no bērna dzīvesvietas, un tur viņi tiek atstāti līdz pat brīvlaikam.

Savukārt, ja šiem bērniem rodas uzvedības traucējumi, agresija, tad viņus nosūta uz psihiatrisko klīniku. Taču, runājot ar klīniku psihiatriem, viņi norāda,ka šiem bērniem ie vajadzīga nevis terapija, bet kvalitatīva pedagoģija un mīlestība, uzsvēra tiesībsargs.

“Tiem bērniem nav vajadzīga psihiatriskā terapija, bet ir vajadzīga kvalitatīva, loti laba pedagoģija, varbūt atsevišķos gadījumos psihologa palīdzība un normāla mīlestība un pozitīva attieksme pret šiem bērniem,” teica Jansons.

Viņš atzina, ka Latvija nav pietuvojusies normām, kas noteiktas Satversmē, paužot, ka par to atbildība pilnā mērā būtu jāuzņemas politiķiem un valdībai.

“Mēs runājam par starpnozaru problemātiku, kur iesaistītas daudzas institūcijas,” paskaidroja tiesībsargs.

Jau vēstīts, ka Tiesībsarga birojs ceturtdien iepazīstinās ar apjomīgas pārbaudes rezultātiem par bērnu tiesību pārkāpumiem ārpusģimenes institucionālajā aprūpē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Daļēja atbilde ,kāpēc Rodions pēc bērnunama aizbrauca karot uz Dombasu.

Draugiem Facebook Twitter Google+