×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. februāris, 2018
Drukāt

Tiesībsargs par Apiņa izteikumiem: viņam kaut kas nav labi ar garīgo veselību (24)

Tiesībsargs Juris Jansons preses konferencē informē par cilvēktiesību pārkāpumiem Bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži". Foto - LETATiesībsargs Juris Jansons preses konferencē informē par cilvēktiesību pārkāpumiem Bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži". Foto - LETA

“Latvijas Ārstu biedrības prezidents fantazē kaut kādas muļķības. Ja es nebūtu profesionāli pazīstams ar Pēteri Apini, es domātu, ka šo te pauda viņa dīvainais dvīņu brālis, kam nav nekāda sakara ar Latvijas Ārstu biedrības vadīšanu,” tiesībsargs Juris Jansons sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, komentējot Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidenta Pētera Apiņa izteikumus par notiekošo Psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži”.

Nedēļas sākumā, viesojoties raidījumā “Preses klubs”, Apinis spekulēja, ka skandāls ap slimnīcu “Ainaži” izveidots tāpēc, lai varētu aizvērt slimnīcu un tās vietā ierīkot SPA. Viņš arī kritizēja tiesībsarga darbu, norādot, ka tiesībsarga darbības bijušas pārsteidzīgas un galvenās problēmas netiks atrisinātas: “Vienkārši atskriet un uzspridzināt skudru pūznī granātu – no tā parasti milzīga rezultāta nav. Atnāca tiesībsargs, ienāca trauku bodē un, snuķi kustinādams, priecīgs devās projām. Nekas no tā netika atrisināts.”

Jansons noraidīja Apiņa spekulācijas par SPA ierīkošanu un sacīja, ka šādi izteikumi neļauj koncentrēties uz galveno un liek apšaubīt Apiņa profesionalitāti. “Tādas muļķības var pateikt tikai cilvēks, kas, iespējams, grib manipulatīvi pagriezt šo problemātiku pavisam citā virzienā un absolūti aiziet nost no problēmas kā tādas. Arī vakar Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā tika uzturētas šīs te Apiņa fantāzijas un muļķības par SPA. Manuprāt, deputāti un visi pārējie uz viņu skatījās kā uz dīvainu cilvēku,” pauda tiesībsargs.

Jansons norādīja, ka Apinim drīzāk būtu jāmēģina rast risinājums krīzei psihiatrijā, jo, viņaprāt, LĀB prezidents līdz šim nav pildījis savus pienākumus. “Ir jārunā par problemātiku, par to, ko mēs esam konstatējuši, par to, kāpēc bērnu psihiatrijā ir iestājusies krīze un ko viņš kā LĀB prezidents varētu darīt. Manuprāt, viņš nav izpildījis savu misiju kā LĀB prezidents.”

Komentējot Apiņa sacīto par tiesībsarga darbu, Jansons apgalvoja, ka viņa epiteti bijuši “absolūti nevietā”. “Man liekas, Pēterim kaut kas nav pašam labi ar garīgo veselību,” Apiņa rīcību raidījumā vērtēja tiesībsargs.

Pētera Apiņa iepriekš sacītais lasāms šeit:

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Te pienāca Kinzulis un atkal pienāca- Atbildēt

  =aizmaksāja par prihvatizāciju un nu tas izskanēja skaļi – kāds tur Ainažos paredzams lux SPA? Un kura īpašumā? Tas laikam nepatī, ja nevar klusi nokārtot… Atcerieties Inčukalna bērnu namu – aizmirsies, kā tas notiek?=
  Varbūt arī tā= Laikam drauga naudīgs zvans : Nu vajag tos Ainažus no bērniņiem atbrīvot, dari kaut ko… Jā un par cik?… Jā būs!
  Nekas tā nenotiek tāpat vien – pat LATENERGO 3 miljoni nepazuda bet nogulsnējās kontos…

 2. KOmentāros, skatos, savākusies bērnus spīdzināšanas atbalsta grupa. Ceru jūsu pašu bērnus tikpat daudz neārstēs, vai arī vienīgais jūsu bērnu psihologs būs apnis. ha ha ha.

 3. Tiesībsargam, jādomā, pašam ir problēmas ne vien ar savu garīgo veselību, bet arī ar elementāro ētiku, jo tādus izteicienus pret izcilu un godprātīgu ārstu var atļauties tikai garīgi un morāli kropls cilvēciņš. Pieļauju, ka Jansons lavierē savas kabatas vai drauģeļu interesēs.

 4. Stulbums vai nežēlība? Atbildēt

  Visiem, kas aizstāv Apini un uzskata, ka par acīmredzamām nekārtībām var turpināt klusēt un melot- aizdomājieties, ka bērniem līdzīgā situācijā varat nonākt arī jūs vai jūsu radi. Vai varbūt jums ir kāda maģiska aizsardzība, lai ar jums nekad nekas tāds nenotiktu? Ko tad jūs vēlētos? Lai arī par jūsu nelaimi klusē un melo? Dažreiz apnīk lasīt žēlabas, kad ārstu nevarēšana beidzot kādu skārusi personiski. Tad gan ir lielās asaras- kā tad tā? Sistēma gadiem klibo, bet neviens neko nedara? Kamēr tās liekas citu problēmas, var jau gudri komentāros apsaukāties. Labi, ka ir tāds Jansons, kas neklusē.

 5. Ņirgāties var tikai L Ā B prezidents? Vienmēr un par visu? Kauns šitādam!

 6. Ārsts ar nedrīkstētu apsaukāties! Ārsts žurnālists, redaktors, amatu tīkotājs. Vajag klausīties, ko runā tiesībsargs- jau 2011 gadā saņemti signāli par Ainažiem – tas pats- sien visu bernu klātbūtnē, nav ārstu, psihiatrs reizi nedēļā – ! , berni te nonāk kā uz soda izciešanas vietu, te jābuūt tiem, kuri ir atzīti par slimiem… Ir problēmas sistēmā. Tiesībsargs veic ombuda pienākumu un tā ir jābūt!

 7. Plaša profila tiesībsargs. Dievs, par ko mums tas?!

 8. Ko tāds Jansons atļaujas! Tik tālu ir, katrs s–a ierēdnis atļaujas riet uz cienījamu ārstu. Pats būtu saucams pie atbildības – viņa darbības rezultātā šajā slimnīcā jau ir līķis un viena piekautā. Pie tam slimnīca praktiski likvidēta, slimie atzīti par veseliem, bet kad viņi pastrādās slepkavību, Jansons būs tas, kas noteiks diagnozi – slims, nav tiesājams.

 9. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 10. Ko nu uztraukties. Ir atradies jauns psihiatrijas speciālists,kurš diagnozi nosaka tikai pēc raksta. Ainaži dzīvos un strādās. Salacgrīvas domei tikai laikus jāpadomā par dzīvokli Ainažos psihiatrijas speciālistam Jansonam.

 11. Pēteris ir dakteris. Varbūt $ūdīgs, tomēr dakteris. Kas pēc profesijas ir tiesībsargs? Ja viņš nav galvas dakteris, varbūt šim ir personīga pieredze?

 12. Tiesībsargam pašam nav kārtības galvā

 13. sausais atlikums jura rosībai – spilgts pr pašam un apmierināta patmīlība, tie, kas lietas kursā par visu jezgu, sapratīs

 14. Nu izskatās ka pats ir nojūdzies, ja šitā atļaujas izteikties par cienījamu cilvēku.

 15. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  aizmaksāja par prihvatizāciju un nu tas izskanēja skaļi – kāds tur Ainažos paredzams lux SPA? Un kura īpašumā? Tas laikam nepatī, ja nevar klusi nokārtot… Atcerieties Inčukalna bērnu namu – aizmirsies, kā tas notiek?

 16. Jums deputāta kungiem ticības nav ja kaut kur ķeras klāt tad tiek likvidēts, nu Apinis izteicās nepareizi bet jūs nesaprotat un nezināt tos klientus un uz ko viņi spējīgi kad aizkrit šīberits.

 17. Tas ir ļoti bīstams sindroms, garīgi nelīdzsvarots. Un tādi garīgi nelīdzsvaroti cilvēki apmēram 3/4 sēž Saeima. Viņiem atbildības nav nekādas, laiž muļķi visas tautas priekšā. Un sabiedriskie mēdiji to akceptē un uzskata par gana labu valsts pārvaldīšanu.

  • Tie arsti,kuri strada psihatrija,pasi ar laiku paliek lidzigi saviem pacientiem.Psihiatrija,ka medicinas nozare ir jaaizliedz ar likumu,jo ta parkapj cilveka tiesibas.Tagad katru,kurs nepatik arstam var ielikt psihiatriskaja slimnica un sabojat cilvekam dzivi.Neviena normala sieviete neprecesies ar psihu.Nevar dabut autovaditaja tiesibas,ieroca tiesibas,neko.Demokratijas musu valsti nav un nekad nav bijis.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+