×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. jūlijs, 2014
Drukāt

Tiesībsargs: par krievu tiesību aizskārumiem ir tendencioza informācija (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Tiesībsargs Juris Jansons.

Pārmetumi, ka Latvijā notiek diezgan drastiski tiesību pārkāpumi attiecībā uz kādām etniskām grupām, ir meli, sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

“Mēs esam pavērojuši to informāciju, kas ir klaji tendencioza attiecībā uz krievu tiesību aizskārumiem. Tiešām jāsaka, ka tā ir tendencioza informācija, ļoti daudzos gadījumos pat melīga, kas neatbilst ne tam, kas ir noteikts mūsu likumdošanas aktos un pilnīgi noteikti neatbilst tai sociālajai realitāte vai praksei, kas ir Latvijā,” aģentūrai BNS sacīja tiesībsargs.

Birojam ir bijuši vairāki atzinumi par nepilsoņiem vai saistībā ar bijušajiem PSRS pilsoņiem un viņu tiesību aizsardzības jautājumiem. Pēc Jansona vārdiem, viennozīmīgi var teikt, ka tas, ka bieži vien ļoti radikāli tiek pasniegta informācija šeit pat Latvijā, ir sabiedrības šķelšana, maldināšana un neatbilst realitātei.

Tiesībsarga birojā krievu tautības cilvēki nevēršoties bieži, esot tikai atsevišķi gadījumi, kuros cilvēki nāk uz konsultācijām, lielākoties par jautājumiem, kas saistīti ar labklājību un sociālo jomu. “Nav bijis neviens pārmetums no šiem cilvēkiem par to, ka viņu tiesības kaut kur tiek aizskartas, tāpēc ka viņi ir krievi, ukraiņi vai baltkrievi. Sūdzībām nav bijis etniskā pamata,” apgalvo Jansons.

“Ir atsevišķi iesniegumi, ko varētu skatīt kopumā ar tendencioziem paziņojumiem masu medijos. Tātad, ja medijos ir kaut kāds tendenciozs paziņojums, kaut kas ļoti līdzīgs tiek vispārīgā kārtā atsūtīts arī mums uz biroju. Bet tie pārmetumi, ko mēs esam dzirdējuši arī starptautiskās institūcijās, ka te notiek diezgan drastiski tiesību pārkāpumi attiecībā uz kādām etniskām grupām, ir meli,” teica Jansons.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Okupētā teritorijā nostrādāts laiks 14 gadu vecumā netiek iekļauts pensiju aprēķinos.Tiesibsargs kā ūdeni mutē ieņēmis,jo kūtris to ir atzinis par pareizu rīcību.Tiesībsargs nemana arī arodslimnieku un invalīdu diskrimināciju.Kam kalpo tiesibsargs?

 2. Latviešu tiesības var droši apskādēt.Tiesibsargs uz to nereaģe.Atbildei atsūta neko neizteicošas vispārīgas frāzes.Droši vien viņiem ir interesantakas nodarbes amatu savienošanas kārtībā.

 3. Sito komēdiju vienreiz vajag izbeigt.Publiski izrunāt, ka nekādu īpašo krievtiesību vispār nav ! Tāpat kā nav latvieštiesīubas, vāctiesības vai vēl kādas.Tādu principā nav un tāpēc jābeidz ņemties par tām.Jā ir gan kas cits – blaķus tiesībām ir pienākumi ! Kā upei divi krasti, tā cilvēkiem visiem ir tiesības un pienākumi ! Tad viss kļūst skaidrs.Zināt valsts valodu ir pienākums ! Un nav nekādu tiesību citiem uzspiest savu valodu. Bet krievi (vairums )ir tik slikti domātāji, ka Ždanokai tas murgs iet cauri – krievvalodīgo tiesības, skaties tik!

 4. .. Redz ka nomenaklaturai patikamie ielikteni sak mest kazokus uz nacionalu pusi … kur tas tiesibsargs bija visus sos gadus kad vajadzeja kliegt pasaulei un piepildit ES varas koridorus ar sadiem pazinojumiem !!!!

 5. vispar es ari jutu diskriminaciju no krievvalodigo puses….

 6. Šoreiz tiesībsargam taisnība. Ja kaut viens no okupantiem, bijušajiem čekas vai armijas virsniekiem Latvijā, būtu dikriminēts, Ždanoka, iepējams arī Mamikns, piebļautu ne tikai Maskavu un Briseli.

 7. Visvairāk skartā nācija ir Atbildēt

  latvieši, jo dzīvojam krieviska vidē, īpaši Rīgā. Daudzreiz jāsaskaras ar atbildīgām personām veikalos, transportā, nerunājot par tirgu, kas NEVIENU vārdu latviski nerunā un NESAPROT! Uz aizrādījumu, ka Latvijā vēlamies runāt latviski, saņemam lamas, kliegšanu, pamācības u.t.t. Jūtamies apdraudēti…

 8. jā, aizmirsu piebilst: Šīs pensijas viņiem maksā Latvijas valsts!

 9. Paldies Tiesībsargam!
  Krievi saņem divas pensijas un to tik dzird no viņiem! Kak horošo žitc v Latvije!

Draugiem Facebook Twitter Google+