×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. augusts, 2015
Drukāt

Policija: DNS apliecina, ka aizturētais ir Imantas pedofils; atrasts gāzes ierocis

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs piedalās preses konferencē, kurā informē par Imantas pedofila aizturēšanu.

DNS analīzes apliecina, ka aizturētais vīrietis ir tā dēvētais Imantas pedofils, preses konferencē teica Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Sozinovs sacīja, ka noziedznieks ticis aizturēts pagājušajā trešdienā un piektdien viņam piemērots apcietinājums.
Viņš piebilda, ka gan viņa psiholoģiskais portrets, gan iepriekš izplatītais fotorobots atbilda Imantas pedofilam. Aizturētais ir 20 gadus vecs jaunietis.
Darbs ne uz vienu mirkli nebija apstājies, uzsvēra Sozinovs, norādot, ka darbs neapstāsies arī turpmāk, jo jāsaprot noziedznieka uzvedības motīvi un kā viņš izvēlējās savus upurus.

Sozinovs pastāstīja, ka pie aizturētā atrasts oficiāli iegādāts gāzes ierocis. Puisis agrāk policijas redzeslokā bija nonācis par narkotiku lietošanu un sīku zādzību, taču pirms tam ar dzimumnoziegumiem nebija saistīts.

Policija aizdomās turamajam jaunietim nozīmēs psihiatrisko ekspertīzi. Tāpat policija patlaban noskaidro, vai viņš bez iepriekš četriem izdarītajiem uzbrukumiem veicis vēl kādus noziegumus.

Jaunietis bijis deklarēts ārpus Rīgas, bet dzīvojis Imantā, kur mitinājušies viņa radinieki. Viņš ir bezdarbnieks, lai gan iepriekš strādājis algotu darbu, taču no turienes ticis patriekts, informēja Sozinovs.

Policija uzskata, ka jaunietis, dodoties uz noziegumiem, izmantojis sabiedrisko transportu un slēpies no videonovērošanas kamerām. Jaunietis sadarbojas ar izmeklētājiem, sniedz liecības.

Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija neliecina, ka par jaunieša izdarītajiem noziegumiem zinājuši viņa radi un paziņas.

Kopš nozieguma sākuma izmeklēšanas darbs nebija apstājies ne dienu, turklāt šajā laikā policija, strādājot pastiprinātā režīmā, par līdzīgiem noziegumiem aizturējušas vairāk nekā desmit personas. Arī šī gada sešos mēnešos šādu noziegumu skaits ir samazinājies. Lai arī policijai noziedznieka aizturēšana prasījusi vairāk nekā gadu, ārvalstu prakse liecina, ka šāda tipa noziedznieki tiekot meklēti gadiem ilgi.

Krimināllikums par seksuālu vardarbību paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 10 līdz 20 gadiem. Krimināllikums paredz, ka ekspertīzē par nepieskaitāmu atzītai personai tiesa var piemērot medicīniska rakstura piespiedu līdzekli – ārstēšanu psihiatriskajā slimnīcā.

Ja persona pēc izdarītā nodarījuma rakstura un sava psihiskā stāvokļa dēļ nav bīstama sabiedrībai, tiesa var nodot to tuvinieku vai citu personu, kas veic slimnieku kopšanu, gādībā.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā aizturēts vairāk nekā gadu meklētais Imantas pedofils, šodien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V). Ministrs uzsvēra, ka šīs personas aizturēšana ir skrupuloza darba rezultāts, izskaitļojot iespējamo noziedznieku.

Kozlovskis cer, ka policija savu darbu ir paveikusi un tiesa piespriedīs šai personai reālu cietumsodu, nevis piespiedu darbu.

Jau ziņots, ka kopš 2014.gada pavasara policija izvērsa plašus pasākumus, lai notvertu personu, kas Imantas mikrorajonā seksuāli izmantoja mazgadīgas meitenes. Kopumā no janvāra līdz oktobrim Imantas mikrorajona apkaimē tika izdarīti četri uzbrukumi pret piecām meitenēm.

Noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+