×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. oktobris, 2015
Drukāt

Belevičs vēloties panākt, lai ģimenes ārsti ievēro sev noteiktās kvotas uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Ierobežojot privāto veselības aprūpes iestāžu klientu iespējas saņemt valsts apmaksātus izmeklējumus, veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) vēloties panākt vien to, lai ģimenes ārsti ievērotu sev noteiktās izmeklējumu kvotas.

Belēvičs šodien preses brīfingā stāstīja, ka ir ģimenes ārsti, kuri pārsniedz sev piešķirtās kvotas gan par izmeklējumiem, gan par kompensējamiem medikamentiem. Pērn, piemēram, bijis kāds ģimenes ārsts, kurš izrakstījis kompensējamos medikamentus par 220 000 eiro vairāk, nekā viņam piešķirta kvota.

Veselības ministrs ar šo ieceri vēlas panākt to, ka tiek ievēroti jau esošie normatīvie akti, proti, jau šobrīd ārsti, ar kuriem Nacionālais veselības dienests nav noslēdzis līgumu, nevar izrakstīt nosūtījumu uz kādām pārbaudēm vai izrakstīt kompensējamos medikamentus. Tomēr šie speciālisti nereti saviem pacientiem iedod “lapiņu”, kurā uzrakstīti nepieciešamie izmeklējumi, un tālāk pacients dodas pie sava ģimenes ārsta, kurš viņam iedod nosūtījumu uz šo valsts apmaksāto izmeklējumu.

Veselības ministrs uzsvēra, ka šīs sistēmas centrā būs ģimenes ārsti, kuri attiecīgi izvērtēs to, kādi izmeklējumi pacientam ir nepieciešami, un akli nesekos visam, kas ir rakstīts uz “lapiņas”.

Belēvičs stāstīja, ka Veselības ministrija jau maijā nosūtīja ģimenes ārstiem vēstuli ar aicinājumu “laboties”, proti, nepārsniegt sev piešķirtās kvotas.

Pēc šīs vēstules saņemšanas izrakstītais nosūtījumu apjoms uz valsts apmaksātām pārbaudēm esot samazinājies.

Ministrs arī ieplānojis regulāri pārbaudīt, vai kvotas netiek pārsniegtas, kā arī brīdināt tos, kuri noteikto līmeni pārsniedz.
Belēvičs pieļāva, ka var pienākt brīdis, kad valsts ar šādiem speciālistiem līgumu vairs nepagarinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Slimībai tiešām neiestāstīt, ka viņa NEDRĪKST UZRASTIES GADA BEIGĀS KĀ NELŪGTS VIESIS… KAD BEIDZOT SAVEDĪS KĀRTĪBĀ VESELĪBAS NOZARI UN IEVIESĪS VESELĪBAS APDROŠINĀŠANU LATVIJĀ KĀ TAS IR AMERIKĀ???????? TUR PAT UZ IELAS NEVAR IZIET, JA NAV APDROŠINĀTA VESELĪBA!!? KAS NOTIEK PIE MUMS, TAS IR ĀRPRĀTS : DAUZĀS AR SAVĀM STULBAJĀM KVOTĀM UN NEKO NEDARA APDROŠINĀŠANAS SAKARĀ??? KĀPĒC NESEKO IGAUNIJAS UN LIETUVAS PIEMĒRIEM, ja Amerika par tālu???????????? BELEVIČA KUNGS, LŪDZU PASKAIDROJIET RADIO KRUSTPUNKTĀ, KURŠ JUMS NEĻAUJ IEVIEST VESELĪBAS APDROŠINĀŠANU!?? KĀPĒC TĀDA PRETESTĪBA??? KĀPĒC TĀ VALSTS ATTIECAS PRET SAVIEM PILSOŅIEM?????????

  2. slima suņa murgi. kvotu nav ,man ir jāiet uz izmeklēšanu un naudiņa atļauj, bet es gaidīšu pusgadu vai ilgāk , lai tiktu pie ārsta? traks var palikt, un ja nu man atlicis pavisam maz laika?

  3. Pārējos nosūtīs uz morgiem – kapličām un kapsētām… === Tev ,draugs , nepaveicās palikusi tikai morgu kvota…

  4. latvietis parastais Atbildēt

    kbotas vajag noteikt valdibai uz naudas tērešanu, citādi tur nav nekādas aiztures. bet kā iestāstit slimibai ka drīksti slimot tik gada sākumā, ka gada beigās tevi neārstēs ?

Draugiem Facebook Twitter Google+