Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
12. jūnijs, 2015
Drukāt

“Tīklos” gardi izsmej angļu pētnieka komentārus par sieviešu zinātnieču jūtelīgo dabu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Angļu bioķīmiķa sera Tima Hanta izteikumi par “nepatikšanām ar meitenēm” zinātnē izraisījuši ironisku tvītu lavīnu, kuros dažādās pētniecības jomās strādājošas sievietes dalījušās ar fotogrāfijām ar nebūt ne romantiskiem darba apstākļiem laboratorijās.

72 gadus vecais Hants, kurš 2001.gadā ieguva Nobela prēmiju, šonedēļ iekļuva nepatikšanās ar nepārdomātiem komentāriem par sieviešu lomu zinātnē.

Uzstājoties ar runu Zinātnes žurnālistu konferencē Dienvidkorejā sievietēm paredzētā seminārā, Hants otrdien atklāja, ka viņš sava darba mūžā piedzīvojis neērtas situācijas ar sievietēm pētniecības laboratorijās.

“Es jums pastāstīšu par savām nepatikšanām ar meitenēm. Kad viņas ir laboratorijā, notiek trīs lietas: tu viņās iemīlies, viņas tevī iemīlas un, kad tu viņas kritizē, viņas raud,” paziņoja Hants, vienlaikus atzīstot, ka viņš ir “šovinistu cūka”.

Presē saceltā skandāla iespaidā Hants ceturtdien atkāpās no goda profesora amata Londonas Koledžas universitātes Dzīvo organismu zinātnes fakultātē.

Universitāte arī izdevusi paziņojumu, norobežojas no Hanta pretrunīgi vērtētajiem izteikumiem.

“[Londonas Koledžas universitāte] bija pirmā universitātes Anglijā, kas ar vienlīdzīgiem nosacījumiem sāka uzņemt sievietes, un universitāte [..] stingri iestājas par dzimumu vienlīdzību,” teikts universitātes paziņojumā.

Britu radiostacijai BBC Hants atvainojies par saviem komentāriem, atzīstot, ka tie bijuši ļoti muļķīgi.

“Es ļoti nožēloju, ka pateicu to, ko pateicu. Tas bija ļoti muļķīgi. Tas, kas bija domāts kā viegls, ironisks komentārs, tika interpretēts nāvīgi nopietni. Ir ļoti svarīgi, ka vari kritizēt cilvēku idejas, nekritizējot viņus pašus, un, ja viņi izplūst asarās, tas nozīmē, ka tu viņus atturi no absolūtās patiesības ieraudzīšanas.
Jebkas, kas stājas tam ceļā, kaitē zinātnei,” skaidroja Hants.

Tikmēr sociālajos medijos Nobela laureāta neveiklā izrunāšanās izraisījusi plašu ironisku vēstījumu plūsmu ar mirkļbirku “#distractinglysexy”, dažādās zinātnes jomās strādājošajām sievietēm demonstrējot savu “seksīgumu” laboratoriju halātos un aizsargtērpos, kā arī smīkņājot par iemīlēšanos aparatūrā un nekontrolētu raudāšanu arheoloģiskos izrakumos.

Pievienot komentāru

Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+