×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2017
Drukāt

Tramps atlaiž amatpersonu, kas iestājās pret viņa imigrācijas rīkojumu (7)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien atbrīvojis no amata ASV ģenerālprokurora vietas izpildītāju Saliju Jeitsu, kura bija iestājusies pret Trampa izdoto rīkojumu par imigrācijas ierobežošanu.

Baltā nama paziņojumā Jeitsa nosaukta par “vāju” robežu jautājumā un “ļoti vāju nelegālās imigrācijas” jautājumā. Baltais nams arī kritizēja demokrātus par kavēšanos ar Trampa izraudzītā ģenerālprokurora amata kandidāta Džefa Sešona apstiprināšanu.

“Ģenerālprokurora vietas izpildītāja Salija Jeitsa ir nodevusi Tieslietu ministriju, atsakoties pildīt likumīgu rīkojumu, kas domāts, lai aizsargātu Savienoto Valstu pilsoņus,” uzsvēra Baltais nams, piebilstot, ka Tramps Jeitsu ir atbrīvojis no pienākumu pildīšanas.
Līdz Sešona apstiprināšanai par ģenerālprokurora vietas izpildītāju iecelts federālais prokurors Dana Boente, informēja Baltais nams.

Memorandā Tieslietu ministrijai Jeitsa pirmdien pauda bažas par Trampa rīkojuma likumīgumu un morālo pusi.

“Mans pienākums ir gādāt, lai Tieslietu ministrijas pozīcija ir ne tikai likumīgi aizstāvama, bet to nosaka arī mūsu labākie priekšstati par to, kas ir likums,” rakstīja Jeitsa.

“Es neesmu pārliecināta, ka rīkojuma aizstāvība ir savienojama ar šiem pienākumiem, un es neesmu pārliecināta, ka rīkojums ir likumīgs,” viņa piebilda.

“Kamēr esmu ģenerālprokurora vietas izpildītāja, Tieslietu ministrija nesniegs argumentus rīkojuma aizstāvībai tik ilgi, kamēr es nepārliecināšos, ka ir piemēroti to darīt,” paziņoja Jeitsa.

Jeitsas direktīva nozīmē, ka, saskaroties ar vēršanos tiesā pret Trampa rīkojumu, ASV valdībai šobrīd tiesas zālē nav savas pārstāvniecības.

Stundu pēc Jeitsas atbrīvošanas nomainīts tika vēl viens iepriekšējā prezidenta Baraka Obamas administrācijas ieliktenis – Imigrācijas un muitas pārvaldes priekšnieka vietas izpildītājs Daniels Ragsdeils.

Ragsdeila atcelšanas iemesli nav publiski izziņoti.

Viņa vietā stājies Tomass Homans, kurš palīdzēs “nodrošināt imigrācijas likumu izpildi Savienoto Valstu iekšzemē saskaņā ar nacionālajām interesēm,” teikts Iekšzemes drošības ministra Džona Kelija izplatītajā paziņojumā.

Jau ziņots, ka Tramps piektdien parakstīja rīkojumu, kas paredz pastiprināt iespējamo imigrantu vai bēgļu pārbaudi, lai atstātu “radikālos islāma teroristus ārpus ASV”. Saskaņā ar šo rīkojumu visa ASV programma bēgļu izmitināšanai tiek apturēta vismaz uz 120 dienām, kamēr tiks pieņemti jauni stingri bēgļu pārbaudes noteikumi. Sīriešu bēgļu uzņemšana tiek apturēta uz nenoteiktu laiku vai līdz laikam, kad prezidents pats izlems, ka viņi vairs nerada draudus.
Rīkojums arī paredz uz 90 dienām apturēt vīzu izsniegšanu cilvēkiem – gan ceļotājiem, gan imigrantiem – no Irākas, Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas, Somālijas un Sudānas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Atlaida vietas aizpildītāju. Jāsauc šurp, lai te ar iztīra no vietu aizpildītājiem.

  2. Džefam Sešonam (Jefferson Sessions) tā vieta, cik atceros, bija plānota vēl novembrī. Tā kā tas, kas tagad notiekās ir vienkārši neliela izrāde, respektīvi, beidzot atrasts iegansts.

  3. Nav jabut psihiatram,pietiek ar vispareju izglitibu un ar videju IQ limeni,lai jau no pirmas reizes redzot un dzirdot Trump uzstasanos publiskaja telpa izdaritu diagnozi.Narcisms smaga veida !Narcisms ir bistama psihiska slimiba,seviski ja slimnieks ir vadosa posteni.
    Dazi no pasaule zinamiem narcistiem :Ludwig XIV,Kaiser Wilhelm II,Al Capone,Silvio Berluskoni,Salvador Dali,Coco Chanel, Mutter Theresa,Merkel,Christiano Ronaldo, un visspilgtakais piemers Donald Trump.Ari kremla cekistu sizofrenajam pundurim ir narcisma pazimes,kuras daleji nosedz vina prefesija,cekists.

    • dr.xy draudziņ tev pašam vajadzetu iziet psihiatra pārbaudi, nevis spriedelēt par citas valsts prezidenta prāta spējām. Tu esi pilnīgs pajoliņš.

  4. tautiete iztaustīja situāciju

  5. Laikam būs stingrs vīrs ar savu kārtību valsts lietās. Un Latvijā, pat valsts karodziņu vecgada valsts uzrunā nevīžo izlikt…

Draugiem Facebook Twitter Google+