Kultūra
Literatūra

Tramps tviterī bloķējis šausmu romānu rakstnieku Stīvenu Kingu 1


Rakstnieks Stīvens Kings.
Rakstnieks Stīvens Kings.
Foto: AP/Scanpix/LETA

Amerikāņu šausmu literatūras autors Stīvens Kings otrdien paziņoja, ka ar bieži pausto kritiku pret ASV prezidentu Donaldu Trampu ir izpelnījies to, ka Tramps viņu bloķējis tviterī.

Rakstnieks otrdien tviterī pavēstīja, ka prezidents viņu bloķējis šajā sociālo mediju vietnē. “Man varbūt vajadzētu sevi nogalināt,” piebilda Kings.

Kings, kurš dzīvo Meinas štata Bangoras pilsētā, savā tvitera kontā regulāri kritizē Trampu. Februārī viņš tvītoja, ka Tramps “čakarē” Amerikas attiecības ar Austrāliju, un nosauca Trampu par “impulsīvu, smaga rakstura idiotu”.

Decembrī Kings kādā tvītā sūrojās, ka par Hilariju Klintoni nobalsojuši vairāki miljoni amerikāņu vēlētāju vairāk nekā par Trampu, tomēr Tramps kļūs par prezidentu.

Juristi, kas pārstāv divus Trampa bloķētus tvitera lietotājus, pagājušonedēļ nosūtīja Baltajam namam vēstuli ar prasību atjaunot viņu piekļuvi Trampa tvitera kontam @realDonaldTrump. Baltais nams toreiz nereaģēja uz lūgumu sniegt komentārus par šo prasību.

Rakstnieku solījusi “glābt” viņa britu kolēģe Džoana Roulinga, pārtvītojot Trampa teikto, lai bloķētais Kings varētu to izlasīt.

Pēdējā laikā Donalds Tramps bloķējis tik daudzus savus sekotājus, ka izveidota pat mirkļbirka #BlockedByTrump, kas kļuvusi par sava veida goda nozīmīti, savukārt juristi iesnieguši prasību Baltajam namam uzskatīt Trampa tvītus par sabiedriski nozīmīgu informāciju un aizliegt viņam bloķēt sekotājus, kuru komentāri prezidentam nepatīk.

LA.lv