×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Izdegušā kūlas laukā Dundagas novadā atrasts bojā gājis vīrietis

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Arī aizvadītajā diennaktī, tāpat kā pirmdien un otrdien, ugunsnelaimes prasījušas cilvēku upurus – trešdien ugunsgrēkos viens cilvēks gājis bojā un viens cietis, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Mitrā un lietainā laika dēļ vakardien būtiski samazinājās kūlas ugunsgrēku skaits – dzēsti vien 30 kūlas ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk kā 18 hektāri. Vienā no plašākajiem kūlas ugunsgrēkiem vakar atrasts bojāgājušais. Plkst. 14.51 VUGD saņēma izsaukumu uz Dundagas novada Dundagas pagastu, kur dega kūla. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji

konstatēja, ka pērnā zāle deg 3 hektāru platībā un meža zemsedze vairāk kā 2 hektāru platībā. Dzēšot kūlas ugunsgrēku, ugunsdzēsēji glābēji uz lauka atrada apmēram 70 gadus vecu vīrieti, kurš jau bija gājis bojā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās arī Valsts meža dienesta darbinieki, kuri no liesmām palīdzēja nosargāt divas netālu esošās dzīvojamās mājas. Plkst. 19.19 ugunsgrēks tika likvidēts un tā notikušā apstākļus noskaidros Valsts policija

Kopumā VUGD 24 stundu laikā reaģējis uz 66 izsaukumiem – dzēsti 48 ugunsgrēki, tostarp 30 kūlas ugunsgrēki un divi meža ugunsgrēki, veikti desmit glābšanas darbi, bet astoņi izsaukumi izrādījušies maldinoši.

Trešdien reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits ir trīsreiz mazāks nekā otrdien, kas varētu būt skaidrojams ar lietainajiem laika apstākļiem.

Šogad līdz 14.aprīļa plkst.6.30 valstī reģistrēti 4059 ugunsgrēki, tajos cietuši 92, bet gājuši bojā 35 cilvēki. No visiem minētajiem ugunsgrēkiem 2087 bijuši kūlas degšanas gadījumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+