×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. novembris, 2013
Drukāt

Tripoles līderi aicina uz protestiem pret kaujiniekiem (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

A picture taken on November 17, 2013, shows closed shops in the Libyan capital Tripoli. Local authorities in Tripoli announced a "three-day general strike in all public and private sectors starting November 17" in response to the violent clashes that left 43 dead and more than 450 wounded earlier in the week. AFP PHOTO/MAHMUD TURKIA

Lībijas galvaspilsētas Tripoles līderi svētdien, 17.novembrī, mudināja rīkot protestus un organizēt streikus veikalos, skolās un universitātēs, lai aicinātu valdību padzīt kaujiniekus.

Daudzi bruņotie grupējumi, kas izveidojās 2011.gada sacelšanās laikā, tagad atsakās nolikt ieročus un pakļauties jaunizveidotajām varasiestādēm. Bruņotās neregulārās vienības, kas pārstāv dažādas reģionālās un politiskās intereses, bieži iesaistās sadursmēs ar varasiestādēm vai savā starpā.

Bruņotie grupējumi tiek vainoti arī šajā nedēļas nogalē Tripolē pieredzētajās sadursmēs, kurās dzīvību zaudēja vismaz 43 cilvēki.

Vardarbīgās sadursmēs starp kādu zemessargu grupējumu un vietējiem iedzīvotājiem Tripolē sākās piektdien, un tajās nogalināti 43 cilvēki, bet ievainotie vairāk nekā 450.

Kā ziņu aģentūrai “Reuters” norādīja Tripoles domes vadītājs Sādats al Badri, pilsētas vadība vēlas, lai visi bruņotie grupējumi pamestu Tripoli, kā arī uzstāj, lai tiktu izmeklēta pieredzētā vardarbība.

“Mēs esam izsludinājuši streiku uz trim dienām, sākot no šodienas, taču, ja mūsu prasības netiks izpildītas, mēs turpināsim,” sacīja al Badri. “Mēs nevedīsim sarunas ar viņiem. Viss ir skaidrs kā diena, un mēs vēlamies lēmumu.”

Svētdien, kas Lībijā ierasti ir darba diena, Tripolē slēgti daudzi veikali, skolas un universitātes. Cenšoties aizsargāt savas ielas, iedzīvotāji veido barikādes, kā arī iesaistās protesta akcijās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sadursmes? 43 beigti un 450 ievainoti, tās taču kārtīgas ielu kaujas.

Draugiem Facebook Twitter Google+