AFP/LETA

Trīs grandiem vieta astotdaļfinālā 0

Vietu UEFA Čempionu līgas futbola turnīra astotdaļfinālā trešdien sev spēja nodrošināt Anglijas čempioni Mančestras “United”, Francijas spēcīgākais klubs Parīzes “Saint-Germain” (PSG), kā arī spāņu klubs Madrides “Real”.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!

Mančestras klubs A apakšgrupas piektās kārtas mačā ar 5:0 (2:0) viesos sagrāva Vācijas komandu Leverkūzenes “Bayer”. Spēles 22.minūtē rezultātu atklāja ekvadoriešu pussargs Antionio Valensija, bet astoņas minūtes vēlāk bumbu savas komandas vārtos raidīja “Bayer” bosniešu aizsargs Emirs Spahičs. Pārējos trīs vārtus viesi guva cīņas noslēdzošo 25 minūšu laikā, kad izcēlās ziemeļīru aizsargs Džonijs Evanss, vēl viens aizsargs Kriss Smolings, kā arī portugāļu pussargs Nani.

Citā šīs grupas spēlē pie graujoša panākuma tika arī Ukrainas komanda Doņeckas “Šahtar”, kas ar 4:0 (1:0) savā laukumā sagrāva spāņu Sosjedadas “Real”. Divas reizes izcēlās brazīliešu pussargs Duglašs Košta, bet pa vieniem vārtiem guva viņa tautieši Luišs Adrianu un Alekšs Teikšeira.

Pēc piecām kārtām “United” grupas kopvērtējumā ir pirmie ar 11 punktiem, bet “Šahtar”, kas būs Mančestras kluba pretinieki noslēdzošajā kārtā, iekrājuši astoņus punktus. “Bayer” seko trešajā vietā ar septiņiem punktiem, bet “Real” kontā viens punkts.

B apakšgrupā Madrides “Real” savu skatītāju priekšā ar 4:1 (1:1) pārliecinoši uzvarēja Turcijas klubu Stambulas “Galatasaray”. Mājinieku rindās izcēlās velsietis Garets Beils, aizsargs Alvaro Arveloa, argentīniešu pussargs Anhels di Marija un pussargs Isko, bet viesu labā vienīgos vārtus guva uzbrucējs Umuts Buluts, kurš pirmā puslaika beigu daļā uz to brīdi panāca neizšķirtu 1:1. Mājiniekiem uzvarēt nepatraucēja aizsarga Serhio Ramosa noraidījums jau pēc nospēlētām 26 minūtēm, kā arī pašlaik savainotā portugāļa Krištianu Ronaldu nepiedalīšanās mačā.

Ļoti svarīgu uzvaru izcīnīja turnīrā nesekmīgi startējošā Itālijas čempionvienība Turīnas “Juventus”, kas ar 3:1 (1:0) savā laukumā pārspēja Dānijas klubu “Kobenhavn”. Visus trīs vārtus mājiniekiem guva čīliešu pussargs Arturo Vidals, kurš divas reizes bija precīzs no 11 metru soda sitiena atzīmes. Tikmēr “Kobenhavn” rindās izcēlās pieredzējušais zviedru aizsargs Olafs Melbergs, kurš otrā puslaika ievadā uz to brīdi panāca neizšķirtu 1:1.

Ar 13 punktiem piecās spēlēs “Real” futbolisti savā apakšgrupā nodrošinājuši sev pirmo vietu. “Juventus” seko otrajā pozīcijā ar sešiem punktiem, bet “Kobenhavn” un “Galatasaray” iekrājušas pa četriem punktiem. Noslēdzošajā kārtā “Juventus” vienība viesosies pie “Galatasaray”, bet “Kobenhavn” uzņems “Real” komandu.

Pirmo vietu C grupā trešdien sev nodrošināja PSG komanda, kas savā laukumā ar 2:1 (1:0) uzvarēja Grieķijas vienību Pireju “Olympiacos”. Rezultātu jau septītajā minūtē atklāja zviedru uzbrucējs Zlatans Ibrahimovičs, bet desmit minūtes pirms cīņas beigām 1:1 panāca Konstantīns Manols. Mājinieki atlikušajā laikā tomēr spēja vēlreiz pārņemt vadību, kad 90.minūtē precīzs bija urugvajiešu uzbrucējs Edisons Kavani. Mājinieki visu otro puslaiku pēc itāļu pussarga Marko Verati noraidījuma aizvadīja mazākumā.

Šīs grupas otrajā spēlē Portugāles klubs Lisabonas “Benfica” viesos ar 3:2 (1:1) uzvarēja beļģu “Anderlecht”, uzvaras vārtus 90.minūtē gūstot spāņu uzbrucējam Rodrigu Morenu.

C apakšgrupā pēc piecām kārtām PSG ir pirmie ar 13 punktiem, “Olympiacos” un “Benfica” izcīnījušas pa septiņiem punktiem, bet “Anderlecht” futbolisti tikuši pie viena punkta. Noslēdzošajā kārtā “Benfica” uzņems PSG, bet “Olympiacos” savā laukumā tiksies ar “Anderlecht”.

Desmito uzvaru pēc kārtas UEFA Čempionu līgas turnīra spēlēs trešdien izcīnīja Vācijas vienība Minhenes “Bayern”, sasniedzot jaunu turnīra rekordu. Aizvadītajā D apakšgrupas mačā pagājušās sezonas turnīra un arī Vācijas čempionāta spēcīgākā komanda ar rezultātu 3:1 (1:0) izbraukumā pieveica Latvijas pussarga Aleksandra Cauņas pārstāvēto Krievijas spēcīgāko vienību Maskavas CSKA. Spēles rezultātu 17.minūtē pēc lieliska sitiena ar kreiso kāju atklāja Nīderlandes pussargs Arjēns Robens, bet 56.minūtē uzbrūkošais pussargs Mario Gēce panāca jau 2:0. Realizējot 11 metru soda sitienu, 62.minūtē japānis Keisuke Honda vienus vārtus atguva, tomēr trīs minūtes vēlāk precīzs no 11 metru soda sitiena atzīmes bija arī Tomass Millers, sasniedzot 3:1. Iepriekšējo divu gadu Latvijas labākais futbolists Cauņa šajā mačā savai komandai nevarēja palīdzēt, jo turpina ārstēt kājas pirksta lūzumu.

Līdzšinējais UEFA Čempionu līgas rekords piederēja Spānijas komandai “Barcelona”, kas 2002. un 2003.gadā svinēja panākumus deviņos mačos pēc kārtas.

Citā šīs grupas mačā Anglijas klubs Mančestras “City” ar 4:2 (1:1) savā laukumā pārspēja Čehijas komandu Plzeņas “Viktoria”. Viesi divas reizes cīņas gaitā spēja atspēlēt vienu vārtu deficītu, tomēr noslēdzošajās 12 minūtēs mājinieki guva divus vārtu un nodrošināja panākumu. “City” komandas labā pa vieniem vārtiem guva argentīnietis Serhio Agvero, francūzis Samirs Nasrī, spānis Alvaro Negredo un bosnietis Edins Džeko.

D apakšgrupā “Bayern” un “City” ar attiecīgi 15 un 12 punktiem jau nodrošinājušas pirmās divas vietas un ceļazīmes uz izslēgšanas turnīru. Trešā ar trim punktiem ir CSKA komanda, bet “Viktoria” joprojām ir bez punktiem.

Līdz ar to pēc piecām grupu turnīra kārtām zināmas astoņas no kopumā 16 izslēgšanas turnīra dalībniecēm. Pie ceļazīmēm jau tikuši – Mančestras “United” (Anglija), Madrides “Real” (Spānija), Parīzes “Saint-Germain” (Francija), Minhenes “Bayern” (Vācija), Mančestras “City” (Anglija), Londonas “Chelsea” (Anglija), Madrides “Atletico” (Spānija) un “Barcelona” (Spānija).

Pēc divu apļu aizvadīšanas katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs turnīra astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.

Savukārt turnīra fināls plānots 2014.gada 24.maijā Portugāles pilsētā Lisabonā.