“TTT Rīga” pēdējā sekundē zaudē Austrumeiropas līgas finālā 0

Latvijas čempionvienība “TTT Rīga” svētdien savā laukumā Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgas (EEWBL) finālā ar 71:74 (18:19, 24:20, 14:16, 15:19) piekāpās Košices “Good Angels” komandai no Slovākijas, kas uzvaru izrāva ar trīspunktnieku pēdējā sekundē.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Līdz ar to rīdzinieces otro gadu pēc kārtas kļuvušas par EEWBL vicečempionēm. Arī pērn viņas finālā piekāpās “Good Angels” basketbolistēm.

“TTT Rīga” sastāvā 23 punktus iemeta Elija Malota, kamēr 16 punkti Guntai Baško, bet 12 punktus iemeta cita leģionāre Šeja Pedija.

Savukārt “Good Angels” sastāvā ar 18 punktiem atzīmējās izšķirošā metiena autore Derksija Morisa.

Mačs starp abām komandām iesākās ļoti līdzvērtīgā cīņā, rīdziniecēm pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar viena punkta deficītu (18:19). Līdz lielajam pārtraukumam spēles gaita gan būtiski nemainījās, tomēr “TTT Rīga” basketbolistēm izdevās iegūt nelielu iniciatīvu un pēc Baško divpunktnieka panākt sešu punktu vadību (32:26). Tālāk gan atrauties neizdevās, bet pirmo puslaiku mājinieces noslēdza ar trīs punktu pārsvaru – 42:39.

Otrajā puslaikā spēle turpinājās punkts punktā un nevienai no komandām vērā ņemamu pārsvaru iegūt neizdevās. Tiesa, vismaz mača otrās daļas ievadā priekšā atradās Latvijas čempiones, kuras noslēdzošās desmit minūtes iesāka ar viena punkta pārsvaru (56:55). Noslēgumā laukumā bija redzama bezkompromisa cīņa, vadībā atgriežoties arī “Good Angels” basketbolistēm, bet pusotru minūti līdz beigām Pedija panāca 71:68.

Nākamajā uzbrukumā pretinieces atbildēja ar trīspunktnieku, panākot izlīdzinājumu, turklāt tieši Košices komandas basketbolistēm piederēja tiesības uz noslēdzošo sekunžu uzbrukumu. Annas Jurčenkovas metienu septiņas sekundes pirms beigām nobloķēja Malota, bet pēc tam pretinieces pieprasīja minūtes pārtraukumu.

“Good Angels” komandai uzbrukumam bija divas sekundes, bet ar to pietika lai izrautu uzvaru, jo pēdējā sekundē tālmetienu iemeta Morisa, panākot 74:71 un nodrošinot Slovākijas klubam čempiontitulu.