×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Tūkstoš labāko dejotāju Cēsu pils parkā izdejos vedību stāstu

Aivara Liepiņa fotoAivara Liepiņa foto

28. maijā Cēsu pils parkā, neierastā novietojumā ar skatu uz skaisto parka ainavu, notiks deju uzvedums “Gredzenus mijot”, kur stāstu par kāzām jeb vedībām izdejos vairāk nekā tūkstoš dejotāju no Latvijas labākajiem deju kolektīviem, LA.lv pavēstīja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

“”Gredzenus mijot” būs stāsts par puisi un meitu, kurus vieno tik stipras jūtas, ka viņi ir izlēmuši veidot paši savu ģimeni. Ievērojot tradīcijas – ar Laimas un Māras svētību, kā arī vedēju un panāksnieku gādību, pāris tiks ievadīts jaunā dzīves cēlienā, ļaujot mums kļūt par daļu no šī, pāri laikam plūstošā stāsta. Kāzas jeb vedības ir apliecinājums mūsu tautas nākotnei, un uzveduma pamatā esošais režisora Jāņa Znotiņa stāsts par diviem cilvēkiem ļaus ikvienam izdzīvot mirkli pārdomās arī par savas dzīves svarīgākajiem brīžiem,” stāsta uzveduma mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Cēsu pils parka estrādes skatītāju laukums tiks pārvērsts par sētas pagalmu, bet skatītāji izvietosies sēdvietās pie Cēsu pils mūriem, tā pārredzot skaisto parka teritoriju ap dīķi.

Uzvedumā “Gredzenus mijot” tiks izdejotas šim notikumam atlasītas, kā arī no jauna radītas dejas, kuras vienos Jēkaba Nīmaņa skaņu partitūra. Rasas Bugavičutes-Pēces radīto tekstu runās aktieris Kaspars Znotiņš. Uzveduma scenogrāfs ir Aigars Ozoliņš, tērpu māksliniece – Evija Dāboliņa.

Uzveduma radošo grupu veido gan pieredzējuši Latvijas deju nozares speciālisti, gan jaunpienācēji: mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne, režisors Jānis Znotiņš, galveno varoņu darbību veidos horeogrāfs Agris Daņiļēvičs, deju virsvadītāji Gints Baumanis, Dagmāra Leja, Gunta Raipala, Gunta Skuja, Agris Daņiļēvičs, projekta vadītāja Maruta Alpa.

Biļešu cenas – no 5 līdz 15 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+