×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
18. marts, 2018
Drukāt

Tūkstošiem lietu par iebraukšanu Jūrmalā bez maksas liek policijai atvērt jaunu nodaļu (4)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Pagājušajā gadā Jūrmalā, nesamaksājot divus eiro par vienreizējo caurlaidi, iebrauca tūkstošiem autovadītāju. Pašvaldības policijai, lai tiktu galā ar lielo darba apjomu, noformējot pārkāpumu protokolus, nācies izveidot pat jaunu nodaļu. Tikmēr autovadītāji piemērotos sodus maksā kūtri – to paveicis vien katrs desmitais pārkāpējs, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas sešos”.

“Lielākā daļa meklē attaisnojumus – tas uz viņiem neattiecas, caurlaidi nevajadzēja pirkt. Bet izskatot lietu, var saprast, kuram ir taisnība. Pirms tam pārkāpējs nezina, kādi dati mums ir pieejami, bet, kad parādām, ka ir fiksēts, visbiežāk sarunas tēma mainās,” stāsta Jūrmalas Pašvaldības policijas Administratīvās nodaļas priekšnieks Ēriks Ločmelis.

No aprīļa līdz septembra beigām, kad tiek iekasēta maksa par iebraukšanu Jūrmalā, bez vienreizējās caurlaides dienā braukuši vismaz 100 autovadītāji. Policijā darba apjoms ir tik liels, ka decembrī bija spiesti pieņemt darbā jaunus astoņus darbiniekus un vērt vaļā nodaļu, kas nodarbojas tikai ar šo pārkāpumu izskatīšanu. Šobrīd jau noformēti 17 000 protokolu. Sods par vienu iebraukšanu bez caurlaides ir 50 eiro.

Rīdzinieks, kurš vēlējās palikt anonīms, sodu par sešām iebraukšanas reizēm bez vienreizējās caurlaides plāno apmaksāt. Viņš nesaprot tikai vienu, ja pārkāpums ir izdarīts pērn vasarā, kāpēc par to viņš uzzina tikai pēc pusgada. Kā skaidro Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks, Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka lietu var sākt sešu mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas brīža. “Pārkāpēju skaits šokē. Tieši tāpēc mūsu resurss neatļauj otrā dienā aprīļa sākumā to darīt. Vienā dienā pārkāpēju skaits bija pat pāri tūkstotim,” saka Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns.

Ir autovadītāji, kuri mēģinājuši iebraukt kūrortpilsētā, nesamaksājot 50, 60 un pat 70 reižu. Tātad sodos būs jāsamaksā divus, trīs un pat četrus tūkstošus eiro. Šobrīd no uzliktajiem sodiem samaksāti ir tikai 11%. Katrs ceturtais apstrīd šo lēmumu Jūrmalas pašvaldības policijas priekšniekam.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. 2 eiro par to, ka visu dienu vari atstāt mašīnu stāvvlaukumā. Vai tas tiešām ir dārgi, ņemot vērā, cik maksā 1 stunda Rīgā?!
  Ir izvēle, braukt pa apvadceļu un nemaz nebraukt caur Jūrmalu. Ziniet, jūra ir pieejama arī Kauguros, Jaunķemeros un visos ciemos, kur var aizbraukt nemaksājot iebraukšanas maksu, bet visiem jau vajag Lielupi-Dubultus. Kā arī krodziņi, visi sākot no Kauguriem ir latviski, it īpaši Kūriņš, Stallis, Ragaciemā Bermudas un Ribas.
  Brīva izvēle, gribiet brauciet, negribiet nebrauciet, cik var čīkstēt.

 2. Rīga un Jūrmala ir izsvītrota no maniem maršrutiem Latvijā ,nevēlos ne runāt svešvalodā ,ne maksāt nenormālās naudas gan pa stāvvietām ,gan iebraukšanu pilsētā vai braukšanu pilsētas transportā.Tātad arī kultūras pasākumi man nav pieejami ,ne Gaismas pilis.Nevēlos ļaut sevi pazemot ,bet cīnīties nav laika ,jo laukos ir jāstrādā.Noteikti nejūtos kā neatkarīgā valstī .Tiklīdz intervē kādu Rīgas ierēdni -tas ar grūtībām runā latviski vai vispār neatbild latviešu žurnālistiem.

 3. Neparstaju brinities ne vien par to negausibu, velesanos no kada kko izspiest, bet ari totalo ierednu aprobezotibu, kuri, ka izskatas, pat laikam ne 1 arzemes nav bijusi, bet sez tikai savos birojos un ka zirnekli auz tiklus, kuros mus visus sapit.
  Bet tikmer jau nav gandriz palicis nevienas valsts, kur tada problema butu. Piem Oslo, ja kadreiz bija fiziski kkas jamaksa, tad tagad ne 1 pat neaptur, tikai piesuta rekinu apmaksai, Visu fkse kameras. Tapat ari Un garija, uc uz maksas celiem, ja nav nopirkta vinjete, tiek atsutits rekins.
  Bet te laikam vel Viduslaiki. Vismaz skatoties “tiesiskas’ attiecibas ar valdosajiem, ta izskatas…

 4. Vispareizākais risinājums būtu pieņemt likumu, kurš aizliedz pašvaldībām iekasēt maksu par iebraukšanu to teritorijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+