Kultūra
Kultūrpolitika

Tumes dejotājiem par 10 000 eiro pasūtīs arheoloģiskos tautas tērpus1

Publicitātes foto

Biedrība “Tumes Solis” saņēmusi finansējumu no Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Tukuma novada Domes arheoloģisko skatuves tautastērpu iegādei, LA.lv uzzināja Tukuma novada domē.

Tērpus biedrībai darina Antra Kārkla – amatniece ar pieredzi arheoloģisko tērpu izpētē un izgatavošanā.

“Biedrība ar katru gadu pilnveido savu darbību, it īpaši latviešu tautas dejas popularizēšanā ne tikai vidējās paaudzes vidū, bet arī piesaistot jauniešus kā nākamos dejotājus. Šobrīd biedrībai pilnībā nokomplektēts tikai viens tradicionālais latviešu tautas tērps – Kurzemes novada tautas tērps. Tas nav pietiekami, lai biedrība spētu pilnvērtīgi nodot dejas kultūras mantojumu sabiedrībai, kā arī attīstīt deju jaunradi un piedalīties jaunos deju projektos,” norāda biedrības dalībnieki.

Tāpat Latvijā vērojama tendence pāriet uz senākām latviešu rituālu dejām, kas tiek dejotas arheoloģiskajos skatuves tērpos, turklāt arī 2018. gada gada Dziesmu un Deju svētku ietvaros iekļauta horeogrāfija, kas dejojama tieši šajos tērpos.

Lai situāciju uzlabotu, ar projekta palīdzību tiks iegādāti pilni arheoloģiskie skatuves tērpu komplekti – 12 vīriem un 12 sievām.

Projekta kopējās izmaksas 10 650 eiro, no tiem ELFLA finansējums – 9585 eiro apmērā, savukārt līdzfinansējumu 1065, eiro apmērā nodrošina Tukuma novada Dome.

“Tumes Solis” ar jaunajiem tērpiem dižosies jau 2018. gada Dziesmu un Deju svētkos.

LA.lv