×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

Kā sokas darbā pašvaldības policistiem novados?


Foto - LETAFoto - LETA

Valdis Auziņš, 
Limbažu novada pašvaldības policijas priekšnieks:
 “Iepriecina, ka novada domes vadība atbalsta mūsu centienus pēc profilaktiskā darba rezultātiem, nevis lielāka administratīvo pārkāpumu protokolu skaita, un šā iemesla dēļ katru gadu par kādu cilvēku palielina mūsu darbinieku skaitu. Esam jau astoņi cilvēki, tiesa, vajadzētu divpadsmit. Labi arī, ka pagājušajā gadā saņēmām jaunu patruļdienesta automašīnu. Varam strādāt labāk, iedzīvotāji izsaka pateicību par to, ka jūtas drošāk. Kopēja patrulēšana ar Valsts policiju dod arī tādu labumu, ka pārkāpumu izdarītāji mūs sāk vairāk respektēt. Valsts policijai ir lielākas iespējas sodīt, tagad nekaunīgākie pārkāpēji vairs nevar izsprukt sveikā. Visvairāk satrauc, ka alkoholisms neiet mazumā, atkal un atkal jāsastopas ar dzērājiem un viņu pārkāpumiem. Turklāt atskurb­tuves nav, iereibušos nav kur likt – turam mašīnā, lai atskurbst tiktāl, ka spēj pateikt savu dzīvesvietu, tad kā kundziņu vedam mājās. Tā ir visas valsts problēma, kas diemžēl joprojām netiek risināta.”

Zane Grinberga, 
Pļaviņu novada pašvaldības policijas priekšniece:
 “Pagājušajā gadā nopietnākais pārbaudījums mums bija negaidīti lielie Daugavas plūdi. Administratīvo pārkāpumu ziņā nekas daudz nemainās – joprojām atrašanās sabiedriskās vietās alkohola reibumā, smēķēšana neatļautās vietās, dzīvnieku labturības prasību pārkāpšana, pašvaldības saistošo noteikumu neievērošana. Pastiprinātu uzmanību pievēršam nelegālajām atkritumu izgāztuvēm. Strādājam tā, lai cilvēki saprastu, ka likumi un noteikumi ir jāievēro. Sodi ne vienmēr dod labāko rezultātu. Izglītības iestādēs bērniem radām lielāku priekšstatu par policijas darbu un skaidrojam, kādi ir bērnu pienākumi un tiesības sabiedrībā. Gatavojamies tā sauktajiem kūlas reidiem – pērn izdevās dažus dedzinātājus, kā saka, pieķert pie rokas.”

Jānis Arājs, 
Ventspils pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks:
 “Mums ir viss nepieciešamais sekmīgam darbam, piemēram, patruļdienesta mašīnai diennaktī iespējams nobraukt pa pilsētu 300 – 320 kilometru. Varam nekavējoši cilvēkiem palīdzēt, reizēm, ja ekipāža ir kaut kur tuvumā, esam klāt pat sekunžu laikā. Iebraucējiem gan šķiet, ka Ventspilī ir daudzas patruļmašīnas, taču īstenībā šo priekšstatu rada patruļdienesta intensīvais darbs, kas ir mūsu prioritāte. Pilsētas pašvaldība izvirzījusi uzdevumu – lai cilvēki justos droši. Un mēs par to rūpējamies visas 24 stundas. Ar savu darbu lielā mērā atvieglinām Valsts policijas darbu. Ļoti labas attiecības ir arī ar ugunsdzēsības, robežsardzes un citiem dienestiem. Nedzenamies pēc administratīvo pārkāpumu protokolu skaita, galvenais ir strādāt tā, lai cilvēki saprastu savu izdarīto pārkāpumu.”

Jānis Trubačs, 
Preiļu novada pašvaldības policijas priekšnieks:
 “Darbu esam uzlabojuši, cilvēki mums saka paldies, ka var justies drošāk. Protams, netrūkst likumu un noteikumu pārkāpēju, piemēram, pērn nācās uzrakstīt 14 protokolus klaiņojošo suņu saimniekiem, turklāt trim – atkārtoti. Jau tas vien, ka gada laikā nācies sagatavot un izsūtīt 1035 administratīvos materiālus iestādēm, fiziskām un juridiskām personām, pieņemt un apstrādāt 562 telefoniskus izsaukumus (pieteikumus) un sastādīt 740 administratīvo pārkāpumu protokolus, liecina par mūsu darba apjomu. Un kur tad vēl iesniegumi un sūdzības, kopējie reidi ar Valsts policiju, sadarbības pasākumi ar citām iestādēm.”

Uzziņas


Rīgas pašvaldības policijas (RPP) izsaukumu skaits 2013. gadā, salīdzinot ar 2012. gadu, pieaudzis par 20,5%. Kopumā saņemti 60 888 izsaukumi.

RPP redzeslokā 2013. gadā nonākušas 17 290 personas, kas ir par 23,8% vairāk nekā 2012. gadā. 3690 gadījumos personas aizturētas par administratīvā pārkāpuma veikšanu vai aizdomās par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Policijas uzskaitē 2013. gadā atradās 224 nepilngadīgās personas jeb par 7,7% vairāk nekā pirms gada. Īpaši satraucoša tendence ir 20% pieaugums to nepilngadīgo personu skaitā, kas izdarījušas vairākus administratīvos pārkāpumus.

Avots: Rīgas pašvaldības policijas dati

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+