×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Turpinās cilvēku evakuācija no ugunsgrēka piemeklētā prāmja Adrijas jūrā

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Pirmdien turpinās cilvēku evakuācija no ugunsgrēka piemeklētā prāmja “Norman Atlantic” Adrijas jūrā.

Ap plkst.6 (plkst.7 pēc Latvijas laika) pirmdien bija izdevies izglābt 221 no 478 pasažieriem un apkalpes locekļiem, kas atradās prāmī.
Viens cilvēks, Grieķijas pilsonis gājis bojā, mēģinot no kuģa ielēkt jūrā, apstiprinājusi Itālijas krasta apsardze.

Pārējie joprojām gaida, kad tiks evakuēti. Cilvēki tiek nocelti no prāmja ar helikopteru.

Ugunsgrēks ir savaldīts, bet no apakšējiem klājiem joprojām veļas dūmi un uguns var uzliesmot no jauna, ziņoja aģentūra “Ansa”.

Glābšanas operācijā iesaistījušies Grieķijas, Itālijas un Albānijas kuģi un helikopteri, bet glābšanas darbus apgrūtina spēcīgs lietus, vējš un augstie viļņi.

Itālijas flotes preses pārstāvis norādīja, ka laikapstākļi ir “tik slikti, ka glābšanas operācijai nepieciešams ārkārtējs atbalsta līmenis”.

Itālijas varasiestādes ir nosūtījušas četrus velkoņus, lai aizvilktu prāmi uz Brindzi ostu, tiklīdz pasažieri un apkalpe būs evakuēti. Bet nepieciešamības gadījumā prāmis varētu tik nogādāts arī tuvāk esošajā Albānijā.

Savukārt ziņu aģentūra “Ansa” vēsta, ka mēģinājums prāmi aizvilkt nav izdevies, jo tauva pārtrūkusi.

Tikmēr Atēnas nosūtījušas militāro transporta lidmašīnu uz Itālijas dienvidu pilsētu Leči, lai nogādātu mājās grieķus, kuri evakuēti no prāmja.

Grieķijas Jūrlietu ministrijas ziņām, 268 prāmja pasažieri ir grieķi, bet apkalpi veido 22 itāļi un 34 grieķi.
Pārējie pasažieri ir Turcijas, Itālijas, Albānijas, Vācijas, Šveices, Francijas, Krievijas, Austrijas, Lielbritānijas un Nīderlandes pilsoņi.

Jau vēstīts, ka ugunsgrēks uz prāmja “Norman Atlantic” izcēlās naktī uz svētdienu, kad tas bija ceļā no Patras ostas Grieķijā uz Ankonu Itālijā.

Kā atzinis Grieķijas jūrlietu ministrs Miltiadis Varviciotis, šī ir viena no sarežģītākajām glābšanas darbu operācijām jūrā, ar kādu jebkad nācies saskarties Grieķijas dienestiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+