Latvijā
Sabiedrība

Turpinās Latvijas lobija darbu 16


Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē vadītāja Kristīne Saulīte (no labās) ar juristu Matīsu Kukaini un Cēsu pašvaldības attīstības nodaļas vadītāju Laini Madalāni spriež par nākamgad Valmierā paredzēto ceturto Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu.
Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē vadītāja Kristīne Saulīte (no labās) ar juristu Matīsu Kukaini un Cēsu pašvaldības attīstības nodaļas vadītāju Laini Madalāni spriež par nākamgad Valmierā paredzēto ceturto Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu.
Foto – Timurs Subhankulovs

“Lai arī laiki kopš PBLA dibināšanas ir mainījušies, mūsu prioritātes ir saglabājušās nemainīgas – vienmēr būt modriem par Latvijas drošību, atbalstīt un pilnveidot latvisko izglītību ārzemēs un saglabāt latviešu kultūru,” vakar Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes sēdes atklāšanā Rīgas Latviešu biedrības namā sacīja organizācijas priekšsēža vietniece Kristīne Saulīte.

PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis pauda gandarījumu par Latvijas valdības atbalstu diasporai, sakot, ka jau 15 gadus PBLA ir centusies panākt, lai līdzekļi diasporai latviskai izglītībai un kultūras saglabāšanai tiek iekļauti kā pastāvīgs budžeta postenis Latvijas valsts pamatbudžetā. Sākot ar 2019. gada budžeta plānošanu, tā arī notiks. “Tagad var plānot un rēķināties ar ilgtermiņa atbalstu, kas mūsu darbu ievērojami atvieglina,” sacīja J. Kukainis un uzsvēra: lai Latvijas valsts nauda tiktu vislietderīgāk izmantota, noteikti jāparedz līdzfinansējums no vietējām diasporas organizācijām, jo bez līdzfinansējuma piešķirtais netiek īsti novērtēts. Vēl viņš akcentēja, ka Latvijas drošībai ir ļoti svarīga diasporas organizētā “kritiskā masa”, kas spēj piedalīties mītņu zemju, jo sevišķi ASV un Kanādas politiskajos procesos. “PBLA turpinās sekmīgu Latvijas lobija darbu ārzemēs,” solīja J. Kukainis.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs savā uzrunā akcentēja, ka Latvija nākamgad būs to astoņu NATO valstu vidū, kuras aizsardzībai atvēl divus procentus no IKP. Viņš pieminēja arī, ka notiek cīņa gan par mūsu valsts iedzīvotāju prātiem, gan par sabiedroto valstu sabiedriskās domas ietekmēšanu un mudināja: “Ja redzat kādus melus vai nepatiesību presē, rakstiet vēstules un dodiet arī mums ziņu! Mūsu vēstnieki jau raksta bargus tekstus kopā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem, atgādinot, ka Latvija, Lietuva un Igaunija nav bijušās padomju republikas, bet ka Latvija, Lietuva un Igaunija bija neatkarīgas valstis. Un turpiniet strādāt ar savu valstu politiķiem, tas ir ļoti svarīgi.”

J. Kukainis paziņoja, ka rit viņa pēdējais gads organizācijas vadītāja amatā. PBLA valde jauno priekšsēdētāju tradicionāli izraugās gada beigās. Zināms, ka priekšsēdes amatam ir izvirzīta pašreizējā J. Kukaiņa vietniece, Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ) vadītāja Kristīne Saulīte, bet vietnieka amatam – pašreizējais Amerikas Latviešu apvienības priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

LA.lv