×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

Viļakieši TV kanālu slēgšanu īsti neatbalsta

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Viļakas novads atrodas pašā Latvijas pierobežā. Kad nesen kopā ar Rīgas pašvaldības policiju apciemojām šā novada daudzbērnu ģimenes, jautāju, kurus televīzijas kanālus viļakieši skatās un kuriem kā informācijas avotiem uzticas. Vai tiesa, ka neredz Latvijas TV pro­grammas?

Jānis Kozlovskis, Viļakas novada Sociālā dienesta vadītājs: “Braucot apsekot trūcīgās ģimenes, redzu, ka gandrīz katram pie mājas satelīts, istabā liels televizors, ieslēgts visu dienu. Skatās gan pārsvarā mūsu pašu programmas, seriālus un multfilmas. Neesmu dzirdējis, ka būtu problēmas redzēt Latvijas TV. Tomēr Krievija mūsu skatītājus vairāk piesaista ar izklaides raidījumiem. Daudziem ir interneta pieslēgums, arī pats televīziju skatos tīmeklī, katru vakaru noskatos 
”Panorāmu”. Lai redzētu krievu kanālus, pietiek ar parasto antenu, kāda ir arī man. Tikai metru gara, bet uztver divus kanālus, ko raida tieši no Krievijas. Tas, ka “Rossija RTR” tika apturēts, nav nekas labs. Tiklīdz kaut ko aizliedz, rodas aizdomas – paga, paga, ko tur grib noslēpt? Sekoju līdzi gan mūsu, gan krievu programmām. Tad pats var redzēt, kādas muļķības tur gvelž. Kur vēl labāka propaganda!”

Dukovskis_VS_16Modris Dukovskis, lauksaimnieks Medņevas pagastā: “Mums ir LMT pieslēgums un televīziju, ja vēlamies, skatāmies internetā. Bet atzīšos, ka televīziju skatāmies samērā reti. Nav laika, mums ir pašiem sava saimniecība, darbs dzen darbu. Ja skatāmies, tad parasti mūsu pašu raidījumus, kādu humora šovu un bērni multiplikācijas filmas. bet Krievijas kanālus vispār neskatāmies. Toties radio pirmā programma ieslēgta visu dienu. No tā arī uzzinām aktuālāko informāciju. Piemēram, ka Krievija tiem traču cēlējiem maksā 500 dolāru. Par to, ka piedalās nekārtībās. Protams, uztraucamies par to, kas notiek Ukrainā, un par to, kas būs turpmāk. Mums tepat aiz meža Krievijas robeža, Ostrovā karabāze, no šejienes redzam, kā lido helikopteri robežas viņā pusē.”

 

Nikolajeva_VS_16Ināra Nikolajeva, Mežvidu pamatskolas direktore: “Vairāki satelītoperatori piedāvāja savus pakalpojumus, izvēlējos “Lattelecom”, bet arī “Via­sat” uzrunāja. Žēl tikai, ka mans kabeļoperators nespēja vienoties ar TV3 un vairs neraida šo programmu. Nav “Rossija RTR”, kur sestdienās varēja noskatīties labas krievu filmas. To visu vērtēju negatīvi, bet, protams, var iztikt arī bez šiem kanāliem. Par Ukrainu var uzzināt no citiem avotiem. Tā ka nevar teikt – kanālu slēdza un nu nevienu cilvēku tā krievu propaganda nesasniegs. Pati skatos krievu kanālu “Doždj”, kvalitatīvi raidījumi, drosmīgi žurnālisti. Bieži domāju – kā viņi nemaz nebaidās kritizēt pašreizējo politiku un Putinu!”

 

Revalde_VS_16Ilze Rēvalde, skolotājas palīdze bērnudārzā: “Dzirdu, ka “Rossija RTR” liktenis sagaida arī pārējos Krievijas TV kanālus. Man gan šķiet, ka tas nav gluži pareizi. Vajadzēja arī aptaujāt iedzīvotājus, ko viņi domā. Mēs sekojam notikumiem Krimā, Ukrainā, situācija satrauc. Esam pierobežas iedzīvotāji. Vai es ticu Krievijas kanāliem kā informācijas avotiem? Nu nē, skaidrs, ka viņi spēlē uz vieniem vārtiem, veic savu propagandas uzdevumu, rāda visu sev par labu. Bet īstenībā šobrīd neviens īsti nezina, kas tur, Ukrainā, patiesībā notiek. Ko es skatos krievu televīzijā? Krievu filmas, seriālus, komēdijas, labdabīgas, bez kautiņiem un slepkavībām. Meksikāņu seriāli mūsu programmās apnikuši, bet no amerikāņu “bojevikiem” kļūst slikti.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+