×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

TV3 šovā klaji pārkāpta virkne ceļu satiksmes noteikumu, uzsver policija

dzivibas_josta

Pagājušajā nedēļas nogalē TV3 šovā “Paķer līdzbraucējus” bija redzami neskaitāmi ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi – divās no trim automašīnām pasažieri nelietoja drošības jostas, vadītāji braukšanas laikā runāja pa tālruni vai novērsa uzmanību no ceļa, kā arī uzņēma fotoattēlus.

Bezatbildības dēļ tika izraisīts arī viens negadījums, kurā traumu guva automašīnas pasažiere, atgādina VP Rīgas reģiona pārvalde.

Jau pirmajās raidījuma minūtēs redzams, kā viena no šova dalībniecēm drošības jostu lieto tikai viņai zināmu iemeslu dēļ – josta ir pārvilkta pāri vēderam, taču vietā, kur jostai būtu jābalsta plecs, tā izvilkta caur padusi. Šāda drošības jostas lietošana ir ne tikai bezjēdzīga, bet negadījuma brīdī var radīt pat papildu traumas. Divās automašīnās bija novērojams, ka pasažieri drošības jostu nelieto vispār.

Lai arī raidījumā nav redzami automašīnu spidometri, pēc raidījuma dalībnieku sarunām un vadītāju teiktā ir noprotams, ka arī ātruma pārsniegšana tiek uzskatīta par normu – kāda auto vadītāja paziņo, ka uz šosejas lēnāk par 120km/h nebraukšot, taču cita auto pasažiere, kas tajā brīdī nav piesprādzējusies, lūdz vadītājam, lai parāda “cik no automašīnas var izspiest”.

Raidījuma laikā arī redzams, kā autovadītāji braukšanas laikā novērš savu uzmanību no ceļa – uzņem “selfijus” un runā pa tālruni. Viena šāda situācija beidzas ar ceļu satiksmes negadījumu – autovadītājs uzbrauca pasažierei uz kājas, jo tajā brīdī viņš runāja pa tālruni un vienlaikus mēģināja vadīt transportlīdzekli.

“Pēc šova noskatīšanās rodas iespaids, ka vidēji divās no trim automašīnām tiek veikti pārkāpumi. Iespējams, šāda statistika realitātē ir patiesa, taču nepieņemami šķiet, ka raidījums, kas tiek dēvēts par sociālo eksperimentu neuzņemas nekāda veida sociālo atbildību – raidījuma vadītājs pārkāpumus izliekas neredzam vai labākajā gadījumā uzjautrinās par tiem,” uzsver VP.

Šā gada augusts ir bijis viens no traģiskākajiem mēnešiem šogad – satiksmes negadījumos bojā gājuši 29 cilvēki, ievainoti – 585, starp tiem ir arī šova dalībniece, kurai uzbraukts uz kājas.

Protams, šova veidotāji neatbild un nevar atbildēt par šova dalībnieku rīcību, taču uzjautrināšanās par pārkāpumiem vai to ignorēšana mūsuprāt nav pieļaujama. Šāda rīcība tikai vairo tiesisko nihilismu uz ceļa.

(foto: ilustratīvs attēls no CSDD kampaņas “Dzīvības josta”)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+