Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
30. maijs, 2016
Drukāt

Ūdele izēdusi lielā dumpja olas ar tiešsaistes kameru aprīkotajā ligzdā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā lielā dumpja ligzdā ligzdošanas sezona ir beigusies, tā īsti nesākusies, jo Amerikas ūdele izēdusi visas izdētās olas, liecina informācija portālā “Dabasdati.lv”.

Ūdele ligzdā paviesojusies pagājušajā nedēļā, vispirms nakts melnumā izēdot četras olas, bet pēdējo – jau rītausmā. Turklāt video redzams, ka lielā dumpja mātīte savu ligzdu vairs neaizstāv un no niedrēm noskatās, kā plēsīgais dzīvnieks iznīcina pēdējo olu.

Tiešraides kamera uzstādīta pie lielā dumpja ligzdas Tukuma novada Pūres pagastā.

Amerikas ūdele ir invazīva plēsēju suga, kas Latvijas savvaļā nonākusi no audzētavām, no kurām dzīvnieki vai nu paši izbēguši, vai arī tīši izlaisti. Nonākot savvaļā, šie dzīvnieki nereti izposta uz zemes ligzdojošo putnu ligzdas – vai nu izēd olas, vai nokož izšķīlušos mazuļus.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +4.4
Alūksne +3.2
Daugavpils +3.7
Saldus +3.6
Liepāja +5.2
Jelgava +4.4
Ventspils +5.1
Limbaži +4
Madona +3.9
Rēzekne +3.8
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+