×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

Ugunsgrēkos cietuši trīs cilvēki, astoņi izglābti

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 14 ugunsgrēki, kuros cietuši trīs cilvēki un astoņi izglābti, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Vakar plkst. 22.20 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Eduarda Smiļģa ielu Rīgā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties konstatēts, ka pa ēkas trešā stāva logu redzamas liesmas. Ugunsdzēsēji glābēji ar kāpņu palīdzību no trešā stāva caur logu izglāba apmēram 50 gadus vecu vīrieti, bet apmēram 53 gadus veca sieviete no piedūmotās ēkas otrā stāva izglābta izmantojot glābšanas masku. Abi cietušie cilvēki tika hospitalizēti. Ugunsgrēkā dega ēkas trešā stāva dzīvoklis 30m2 platībā un plkst. 00.50 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī plkst. 00.49 VUGD saņēma izsaukumu uz Stabu ielu Rīgā, kur sadūmojums bija izveidojies piecstāvu dzīvojamā mājā. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ēkas pirmā stāva dzīvoklī deg istaba 20m2 platībā. No piedūmotajiem ēkas augšējiem stāviem tika izglābti seši cilvēki, no kuriem apmēram 77 gadus veca sieviete bija saindējusies ar dūmiem un tika nogādāta pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 2.42.

Vakar plkst. 15.53 tika saņemts izsaukums uz Saules ielu Dundagā, kur ugunsgrēks bija izcēlies kādā sabiedriskā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas iekštelpās visticamāk no bez uzraudzības atstātas sveces aizdegusies drēbju kaudze 2m2 platībā. Plkst. 16.23 ugunsgrēks tika likvidēts. VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par savu drošību un aizdegtas sveces ne uz mirkli neatstāt bez uzraudzības vai arī tās nededzināt vispār, jo bez uzraudzības atstāta degoša svece var izraisīt ugunsnelaimi!

Glābēji vairākkārt palīdzēja nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem. Ap plkst. 14.00 tika saņemts izsaukums uz Gubiščes ezeru Daugavpilī, kur apmēram 15 metrus no krasta ezerā bija ielūzis makšķernieks. Ierodoties glābējiem, vīrietis no ūdens jau bija izkļuvis, bet joprojām atradās uz ledus – izmantojot glābšanas dēli, ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz vīrietim, nogādāja viņu krastā un nodeva NMPD.

Savukārt īsi pirms pusnakts VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur mežā bija apmaldījusies sieviete un saviem spēkiem nespēja izkļūt laukā. Ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts policijas darbiniekiem vairākkārt sazinājās ar sievieti caur telefonu, lai noskaidrotu viņas atrašanās vietu un izmantoja skaņas signālu, lai norādītu sievietei izeju laukā no meža. Pārmeklējot tuvējo apkārtni un sekojot sievietes atstātajām pēdām sniegā, ugunsdzēsēji glābēji pārsalušos un nogurušu sievieti atrada un kopā ar Valsts policijas darbiniekiem nogādāja NMPD.

VUGD aicina iedzīvotājus būt apdomīgiem un nepakļaut savu dzīvību un veselību briesmām – nedodieties uz ledus, jo uz atsevišķām ūdenstilpnēm izveidojusies ledus kārta nav pietiekami bieza, lai varētu izturēt cilvēku svaru, kā arī aicinām šajā salīdzinoši aukstajā un drēgnajā laikā nedoties vienatnē mežā, jo iestājoties tumsai varat arī neatrast mājupceļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+