×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. marts, 2014
Drukāt

Ukrainā ierosina krimināllietu pret Janukoviču par aicinājumu rīkot referendumus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas Ģenerālprokuratūra piektdien ierosinājusi krimināllietu pret gāzto prezidentu Viktoru Janukoviču par viņa aicinājumu visā Ukrainā rīkot referendumus, lai izlemtu katra reģiona nākotnes statusu.

Viņam tiek inkriminētas darbības, kas vērstas uz konstitucionālās iekārtas maiņu vai valsts varas sagrābšanu, paziņoja Ģenerālprokuratūras preses dienests.

“Ģenerālprokuratūras izmeklēšanas nodaļa Vienotajā pirmstiesas izmeklēšanas reģistrā iekļāvusi datus par kriminālpārkāpumu, kuru izdarījis pilsonis, eksprezidents Viktors Janukovičs. Pēc kvalifikācijas šis likumpārkāpums attiecas uz Ukrainas kriminālkodeksa 109.panta 3.daļu (darbības, kas vērstas uz vardarbīgu konstitucionālās iekārtas maiņu vai gāšanu vai valsts varas sagrābšanu),” teikts paziņojumā.

Kā ziņots, Janukovičs piektdien Krievijā aicināja visā Ukrainā rīkot referendumus, lai izlemtu katra reģiona nākotnes statusu.

“Kā prezidents, kurš domās un dvēselē ir kopā ar jums, es aicinu katru saprātīgu ukraini neļaut blēžiem sevi izmantot! Pieprasiet referendumu par katra Ukrainas reģiona statusu,” teikts Janukoviča paziņojumā.

Janukovičs arīdzan paziņoja, ka viņš neatzīs 25.maijā Ukrainā gaidāmās prezidenta vēlēšanas, un aicināja to vietā visā valstī rīkot referendumus.

“Tikai visas valsts referendums, nevis ārkārtas vēlēšanas, var lielā mērā stabilizēt politisko situāciju un saglabāt Ukrainas suverenitāti un integritāti,” norādīja bijušais Ukrainas prezidents, kurš apgalvo, ka joprojām ir likumīgais Ukrainas valsts vadītājs.

Šis ir pirmais Janukoviča paziņojums pēdējo divu nedēļu laikā.

Janukovičs no Ukrainas aizbēga februārī, un, kā liecina neoficiāla informācija, viņš apmeties netālu no Maskavas, lai gan preses konferences viņš rīkojis Rostovā pie Donas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+