Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
11. novembris, 2013
Drukāt

Ukraina pārtraukusi iepirkt dabasgāzi no Krievijas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas valsts naftas un gāzes uzņēmums ” Naftogaz Ukraini” no piektdienas ir pilnībā pārtraucis dabasgāzes iepirkšanu no Krievijas valsts koncerna “Gazprom”, pirmdien vēstīja ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.

Krievijas portāls RBK vēstīja, ka oktobrī “Naftogaz” saņēma 3,2 miljardus kubikmetru gāzes, kas bija vidēji 104 miljonus kubikmetru diennaktī, savukārt pirmajās novembra dienās piegādes bija uz pusi mazākas, 6.un 7.novembrī tie bija vien deviņi miljoni kubikmetru diennaktī, bet no 8.novembra Ukraina gāzes importu no Krievijas ir pārtraukusi. Portāls norādīja, ka par to liecina Krievijas Centrālā degvielas un enerģētikas kompleksa dispečeru pārvalde.

Avots Krievijas enerģētikas sektorā ziņu aģentūrai “Reuters” pirmdien apliecinājis, ka piegādes “Naftogaz” nenotiek kopš piektdienas, bet avots Ukrainas gāzes industrijā norādīja, ka Ukrainas gāzesvadu operators “Ukrtransgaz” piektdien ir devis rīkojumu “Naftogaz” neiepirkt gāzi no Krievijas.

Tomēr amatpoersona “Gazprom” sarunā ar “Reuters” apliecināja, ka gāzes tranzīts no Krievijas caur Ukrainu klientiem Eiropā nav kavēts.

Pagājušajā nedēļā Ukrainas vicepremjers Jurijs Boiko paziņoja, ka Ukraina plāno minimizēt Krievijas dabasgāzes iepirkumu, ja Krievija turpinās izmantot formālu pieeju.

Oktobra beigās “Gazprom” valdes priekšsēdētājs Aleksejs Millers aicināja Ukrainu samaksāt kavētos rēķinus par gāzes piegādēm vairāk nekā 450 miljonu latu vērtībā, savukārt Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs piekrita, ka gāzes piegādes Ukrainai varētu nodrošināt ar avansa maksājumiem, ja Ukraina nesamaksās parādu “Gazprom”.

Ukrainas enerģētikas un ogļrūpniecības ministrs Eduards Stavickis 5.novembrī paziņoja, ka “Naftogaz Ukraini” ir sākusi parāda nomaksu “Gazprom” par gāzes piegādēm.

Ukraina jau vairākus gadus cenšas vienoties ar Krieviju par dabasgāzes cenas samazinājumu, tomēr sarunas nav vainagojušās panākumiem. Ukraina maksā Krievijai vairāk nekā 200 latu par tūkstoš kubikmetriem dabasgāzes, kas ir viena no augstākajām cenām Eiropā.

Krievijas un Ukrainas attiecībās pēdējā laikā valda saspīlējums, jo Ukraina novembra beigās Austrumu partnerības samitā Viļņā cer parakstīt Asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību, bet tam iebilst Krievija, kas vēlas Ukrainas iesaisti Krievijas, Kazahstānas un Baltkrievijas veidotajā Muitas savienībā.

2012.gadā Ukraina no Krievijas iepirka 32 miljardus kubikmetru dabasgāzes. Lai mazinātu enerģētisko atkarību no Krievijas, Ukraina cenšas īstenot dažādus enerģētikas projektus, tostarp apspriež iespējas iepirkt gāzi no Azerbaidžānas vai Turkmenistānas.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+