×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Ukraina un SVF vienojas par jaunu glābšanas plānu 17,5 miljardu ASV dolāru apmērā (4)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

International Monetary Fund Managing Director Christine Lagarde gestures during a press conference prior to a European Union summit at the EU Headquarters in Brussels on February 12, 2014. The International Monetary Fund and conflict-torn Ukraine have reached a preliminary deal on a new financial rescue plan worth $17.5 billion dollars that could be a "turning point" for Kiev, Christine Lagarde said on February 12 . AFP PHOTO / JOHN THYS

Starptautiskais valūtas fonds (SVF) un Ukraina ir panākuši provizorisku vienošanos par jaunu finansiālās glābšanas plānu 17,5 miljardu ASV dolāru (15,5 miljardu eiro) apmērā, kas var būt “pagrieziena punkts” Kijevai, ceturtdien paziņoja SVF vadītāja Kristīne Lagarda.

Kijevā vairākas dienas notika sarunas, lai panāktu vienošanos par SVF ceturto aizdevumu Ukrainas glābšanai pēdējo 10 gadu laikā. Iepriekšējā aizdevuma pakete 2014.gada aprīlī nespēja stabilizēt Ukrainas finanses laikā, kad tā cīnās pret prokrieviskajiem separātistiem valsts austrumos.

“Es ar prieku paziņoju, ka SVF komanda, strādājot Kijevā, ir noslēgusi personāla līmeņa vienošanos ar Ukrainas valdību par jaunu ekonomisko reformu programmu, kas tiks atbalstīta ar piešķirtu līdzekļu paketi apmēram 17,5 miljardu dolāru (15,5 miljardu eiro) apmērā no SVF,” preses konferencē Briselē teica Lagarda.

Viņa sacīja, ka jaunā vienošanās atbalstīs Kijevas “pārdrošās politikas reformas”. Rietumvalstis un starptautiskie kreditori izdara spiedienu uz Ukrainu, lai tā samazinātu korupciju un sakārtotu finanses, pat cīnoties pret separātistiem.

“Tā ir ambicioza programma; tā ir skarba programma; un tā nav bez riska,” sacīja Lagarda.

“Tomēr tā ir arī reālistiska programma, un tās efektīva īstenošana pēc mūsu valdes veiktas apsvēršanas un apstiprināšanas var būt pagrieziena punkts Ukrainai,” atzina SVF vadītāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. izklausās pēc plānotas rīcibas porošenko izgāž miera sarunas un par to saņem naudu kara turpināšanai

Draugiem Facebook Twitter Google+